Hokejisté Sparty přehráli moravského soka potřetí za sebou

Praha - Hokejisté Sparty ve 47. kole extraligy potvrdili pozici nejúspěšnějšího týmu v domácím prostředí a porazili Kometu Brno 5:1. Pražané tak před více než deseti tisíci diváků přehráli moravského soka potřetí za sebou. Oba celky postrádaly oproti pátečním zápasům hned čtveřici hráčů.

21.2.2016

Daniel Přibyl ze Sparty překonává brankáře Komety Marka Čiliaka.Foto: ČTK/Michal Kamaryt

Na straně domácích nenastoupili Hlinka, Sabolič, Hlaváč a Eminger, hosté postrádali Hanzlíka, Kováčika, Tona a Koreise.

Úvod se vydařil Pražanům. Kudrna již po 62 sekundách vystihl rozehrávku hostů a otevřel skóre. Hostům se však ještě v první třetině podařilo vyrovnat. Nejprve přežili oslabení a následně se prosadil kapitán Čermák, který střelou přes obránce překonal Pöpperleho.

Oba gólmani si následně připsali několik solidních zákroků, nejtěžší Pöpperle, jenž při přesilovce Komety hokejkou zlikvidoval samostatný nájezd Radima Zohorny.

"Sice jsem rychle inkasovali, ale nesložili jsme se z toho a vyrovnali. Zůstali jsme ve hře a snažili jsme se hrát aktivně. Půl zápasu jsme byli vcelku vyrovnaným soupeřem, ale pak jsme podlehli jejich tlaku," řekl útočník Brna Leoš Čermák.

Pražané si ve druhé části sice občas vytvořili převahu, Čiliak si ale počínal jistě. Kapituloval až ve 35. minutě, kdy jej pohotovou bekhendovou dorážkou překonal Cingel. Třetí gól domácí 15 sekund před koncem druhé třetiny, kdy Hamilton pohotově dorazil puk odražený od levé tyčky brněnského brankáře.

Nedůraz v brankovišti

Hned ve 41. minutě mohl Přibyl přiblížit Spartu zisku tří bodů ještě více, Čiliak však jeho zakončení betonem vyrazil. O šest minut později však ze souboje stejných hráčů vyšel již vítězně útočník Pražanů.

"Jak Sparta odskočí v téhle formě na dva góly, tak se to těžko obrací. Věřili jsme, že bychom s tím něco mohli udělat. Musíme ale zlepšit důraz před naší brankou, nesmí tak hráči tak lehce dorážet. To je naše největší slabina," podotkl Čermák.

A ze strany domácích to nebylo vše. Při hře čtyři na čtyři se do brejku dostal Forman a zakončil jej mazácky. "Věřil jsem si, ale bylo to ve velké rychlosti a ještě jsem spadl," pousmál se Miroslav Forman, jenž po rychlé kličce zakončoval do prázdné branky. Následně ještě spadl na Čiliaka, kterého stihl i kamarádsky poplácat po helmě.

Zatímco Sparta potvrdila, že se jí doma daří (doposud v O2 areně v sezoně nebodovala jen jednou), Kometa navázala na své nevýrazné venkovní výsledky. Horší bilanci než Brno má jen Litvínov a Chomutov.

Hokejisté Sparty se radují z gólu proti Kometě.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 5:1

Branky a nahrávky: 2. A. Kudrna, 35. Cingel (Černoch, Dragoun), 40. Hamilton (Klimek), 47. Přibyl (Buchtele, Forman), 51. Forman - 8. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5, bez využití. Diváci: 10.928. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, A. Kudrna - Netík, Pech, Kumstát - Černoch, Cingel, Dragoun - od 52. navíc Safin. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Čiliak - Dujsík, T. Kaberle, Štindl, Trška, Šnajnar, Malec, Kozák - Dočekal, L. Čermák, R. Zohorna - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, Raška, Burian - F. Dvořák. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Výsledky 47. kola hokejové extraligy

Pardubice - Olomouc 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Třinec - Litvínov 3:0 (0:0, 3:0, 0:0), Zlín - Karlovy Vary 3:5 (1:4, 2:0, 0:1), Plzeň - Hradec Králové 6:2 (1:2, 3:0, 2:0), Chomutov - Liberec 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), Mladá Boleslav - Vítkovice 3:5 (1:2, 2:1, 0:2).

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.