„Zvykám si trochu na bolest a uvidíme, jak to bude vypadat při cestě a poté v dalším tréninku a zápase. Mám ještě den na to, aby se stav ještě zlepšil," řekl Sobotka novinářům. „Každým dnem se to zlepšuje, takže jsem pozitivní. Neměl by tam být problém," věří devětadvacetiletý forvard, jenž nezasáhl do sobotní vítězné odvety se sbornou.

Hráči se snažili „vyjezdit" únavu

Český tým v neděli v O2 areně trénoval necelou hodinu, příliš se však nevěnoval nácvikům herních situací. Hráči se snažili „vyjezdit" únavu z předešlého utkání.

„Kluci se v sobotu vydali, bojovali. Dokázali zápas zvrátit poté, co jsme na začátku třetí třetiny dostali gól, a bylo to super pro jejich sebevědomí i pro lidi. Byl to velmi dobře odmakaný a vybojovaný zápas," řekl asistent trenéra Václav Prospal.

Červenka se připojil až na letišti 

Reprezentanti se po tréninku přímo v O2 areně naobědvali a následně vyrazili na letiště, kde se k nim připojil jako poslední z nominovaných Červenka. Ten ještě v sobotu večer hrál zápas švýcarské ligy v dresu Fribourgu-Gottéronu na ledě Lausanne.

„Jel jsem ze Švýcarska autem, přijel jsem brzy ráno a alespoň na chvíli si lehnul. Manželka pro mě přijela do Lausanne, kde jsme hráli, takže ta cesta byla ještě delší, než by byla obvykle. Vyjížděli jsme asi v půl jedenácté a domů jsme přijeli kolem půl šesté, takže proto jsem se k týmu připojil až nyní," řekl třicetiletý útočník novinářům.

V pondělí se nesmí trénovat

Speciálem společnosti Air Canada následně hokejisté nabrali směr Pittsburgh, kde je ve středu čeká generálka na Světový pohár proti Výběru Severní Ameriky. Na starém ruzyňském letišti jim hodně zdaru na turnaji popřál i tenista Radek Štěpánek, který má mezi hokejisty řadu dobrých kamarádů a využil před odletem možnosti konzultace s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem, jenž je členem výpravy.

„Čeká nás dlouhý let, poté se budeme muset vyrovnat s časovým posunem. To by ale neměl být problém. Kluci jsou zkušení a 95 procent jich do zámoří létá, takže vědí, kdy se mají jít vyspat a co mají dělat," uvedl Prospal.

V Pittsburghu poté budou mít hráči den volna, podle reglementu turnaje nesmějí v pondělí trénovat.

Čtěte také: Hokejisté před SP ocenili reprezentanty z Kanadského poháru 1976