Pět minut a dost. Sparta prohospodařila náskok a padla

Praha /FOTOGALERIE/ - Řekne vám to každý trenér nebo zkušený hráč: „Soustřeďte se celý zápas". Sparťané si tahle slova nevzali k srdci na jedinou minutu pondělního úvodního čtvrtfinále, a stálo je to vítězství. To díky slepeným gólům slavili hosté, kteří se po výhře 3:2 ujali vedení v sérii.

13.3.2017 0 AKTUALIZOVÁNO 13.3.2017

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno.Foto: ČTK/Vít Šimánek

„Udělali jsme dvě hrubé chyby, soupeř je potrestal. Prohospodařený náskok a ztráta utkání nás hrozně mrzí," neskrýval po zápase zklamání sparťanský kouč Jiří Kalous. Jeho svěřencům přitom vyšel vstup do zápasu parádně a už v páté minutě platil stav 2:0.

Kuriózní dvojnásobné vyloučení za dvojí vyhození puku mimo led krátce za sebou potrestal Hlinka a 22 vteřin poté se prosadil i Vrána. Nikdo z více než 11 tisícovek diváků v té chvíli asi netušil, že v následujících 55 minutách už budou skórovat pouze hosté.

Z přesilovky snížil Němec

Sparťanům sebralo hodně sil pětiminutové oslabení, které „zařídil" mladý bek Nedomlel hrubým atakem Kováčika, který měl co dělat, aby odjel z ledu po svých.
„Jeho zákrok byl hodně nesmyslný, tohle musí hráč kontrolovat," kroutil hlavou Kalous.

Krátce před touto situací hosté z přesilovky snížili Němcem. „To jsme sehráli špatně a soupeř se dostal na dostřel," komentuje trenér Pražanů jeden z momentů, kdy se lámal zápas.
Fanoušci se divili, proč druhou třetinu řídil pouze jeden hlavní rozhodčí. Pešinu totiž nešťastně zasáhl hokejkou domácí Forman a do O2 areny tak musel na třetí třetinu rychle přijet Pavel Hodek.

Prosadili se Nečas s Malletem

Muži v pruhovaném museli řešit několik šarvátek a hra byla hodně bojovná a tvrdá. Už to vypadalo, že domácí hokejisté hubený náskok udrží až do konce, ale pak přišel nečekaný minutový úder brněnské Komety. Mezi 56. a 57. minutou se prosadili Nečas s Malletem a modrobílá část tribun propukla v obrovský jásot.

První krok se tedy Spartě nepovedl, ale na stesk není čas. Hraje se na čtyři vítězství a série je teprve na začátku. Její druhé pokračování je na programu už v úterý. Stejný čas, stejné místo, tedy O2 arena od 18.30 hodin. „Udělali jsme v obraně dvě chyby a oni obě potrestali. Je to těžké, ale musíme se z toho oklepat a podat lepší výkon," burcuje útočník Tomáš Řepík. Ano, k obratu pomůže jedině o hodně lepší výkon.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) - 23. V. Němec (Vincour, Krejčík), 56. Nečas (Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs). Rozhodčí: Pešina (od 41. Hodek), Pražák - Komárek, Ondráček.
Vyloučení: 6:10, navíc Nedomlel 5 min., 10 min. a do konce utkání - Vincour 10 min.
Využití: 1:1.
Diváci: 11.517.
Stav série: 0:1.
Sestavy:
Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Eminger, Švrček, Kalina - Řepík, Vrána, J. Hlinka - Klimek, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher.
Trenéři: Kalous, Veber a Moták.
Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - R. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Vincour, V. Němec, Zaťovič - Mallet, H. Zohorna, Dočekal - Haščák, Nečas, J. Káňa - Vondráček.
Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.

Hlasy trenérů po zápase čtvrtfinále play off Sparta - BrnoJiří Kalous (Sparta): „Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale bohužel nás ve druhé třetině stálo hodně sil pětiminutové oslabení. Po špatně sehraném oslabení se soupeř dostal na dostřel jednoho gólu a v závěru nám to uteklo. Udělali jsme dvě hrubé chyby, soupeř je potrestal. Prohospodařený náskok a ztráta utkání nás hrozně mrzí. Je škoda, že jsme nevstřelili ještě nějakou branku, šancí jsme měli dost a jedna navíc to mohla převrátit, což je ale spekulace. Zákrok Nedomlela byl hodně nesmyslný, tohle musí hráč kontrolovat."

Kamil Pokorný (Brno):
 „Chtěli jsme v úvodu utkání přestát očekávaný tlak Sparty a myslím, že by se nám to možná i povedlo, ale dva vyhozené puky mimo zónu nás poslaly do tří a Sparta se dostala do tlaku, dala gól a vzápětí druhý. Začátek pro nás nebyl dobrý, ale věděli jsme, že máme ještě dostatek času, abychom se vrátili do utkání. Ve druhé třetině jsme hru srovnali a díky pětiminutové přesilovce, kterou jsme nevyužili, jsme Spartě odebrali síly a mohli jsme v závěru i srovnat. Měli jsme dvě obrovské šance. Ve třetí třetině jsme věřili, že jsme schopni zápas minimálně srovnat, což se nám v závěru podařilo a za třetí gól jsme nesmírně rádi. Hráči se s tím skvěle popasovali. Chvíli se můžeme radovat, ale v úterý nás čeká další zápas."

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Česká lékařská komora podá trestní oznámení kvůli eReceptům

Česká lékařská komora (ČLK) podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zavádění povinného elektronického předepisování léků. Chce zjistit, zda eRecepty nemají korupční pozadí. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda ČLK Milan Kubek. Předsednictvo komory k tomuto kroku vyzvali minulou neděli lékaři na svém sjezdu.

Omezení dopravy při smogové situaci by mohla platit v únoru

/ANKETA/ Pražský magistrát připravil návrh opatření, kterým chce omezit dopravu v hlavním městě při smogové situaci. Při nejvážnější smogové situaci by do Prahy nesměly vjíždět nákladní automobily s hmotností nad šest tun a část osobních aut, jejichž SPZ by končila sudým či lichým číslem. Změna by mohla platit už od února příštího roku.

Politikou se dnes bavím, když už si ten cirkus platíme, říká herec Kňažko

Hru Shylock, která se podle něj dotýká nás všech, uvede v pondělí Divadlo Bolka Polívky v hlavní roli s Milanem Kňažkem. Slovenský herec se po pádu komunismu od divadla přesunul do politiky. Působil jako poradce Václava Havla, později jako slovenský místopředseda vlády a ministr kultury. Před pár lety se k divadlu vrátil, aby pomohl najít nový směr.