Právě v aréně čerstvého domácího mistra pokračuje přípravný kemp před světovým šampionátem v Moskvě a také před dvěma zápasy proti Finsku o třetí místo v Euro Hockey Tour.

„Těšil jsem se do Prahy moc,“ říkal Jan Marek, který letos získal mistrovský titul s ruským Magnitogorskem. Důvodem však nebyla jen reprezentační povinnost. „Poslední měsíc jsem skoro celý strávil na báze, už to bylo na bednu,“ povzdechl si.

Trenérovi Hadamczikovi se přihlásila i většina posil z NHL, na ledě ale chyběli finalisté extraligy, sparťané Hlinka, Hlaváč a Netík a pardubičtí hráči Čáslava, Sýkora a Rolinek. „Soutěž jim skončila teprve v sobotu, proto se k týmu připojí až zítra,“ hlásil kouč.

Už příští pátek se na mistrovství světa v Moskvě rozhoří první boje, česká reprezentace se však stále ještě formuje. „Je to přesně tak,“ přitakal staronový kapitán David Výborný. Otazník visí například nad účastí Jana Hlaváče. Dvojnásobného světového šampiona v závěru play off trápily bolesti v oblasti třísel. „Ještě nevím, co bude dál, ale zítra odpoledne snad budu moudřejší,“ mínil Hlaváč, který se přišel pozdravit se svými kamarády.

A jak to bude s dalšími posilami ze zámořské soutěže?

Zatím je na seznamu deset jmen. Hadamczik však pozorně sleduje výsledky zámořské play off. „Uvidíme, jak to dopadne. Vývoj v NHL není zatím moc příznivý. Budeme čekat ještě na tři čtyři hráče,“ prozradil.

Jisté je, že musí oželet Tomáše Kaberleho z Toronta, kterého na šampionát nepustil klubový lékař. „V obraně mě tlačí bota,“ přiznal. A k týmu se kvůli únavě nepřipojí ani útočník Radek Dvořák ze St. Louis. „Respektuju jeho rozhodnutí,“ podotkl.

Z pětadvacítky hráčů, kteří se včera na tréninku objevili, půjdou někteří z kola ven. „Takoví dva tři kluci to mají na hraně,“ potvrdil trenér. Měnit by se už neměla nominace brankářů. „Kdybych ale musel někoho povolat, byl by to Tomáš Duba,“

Ve čtvrtek čeká český výběr hodně ostrá prověrka. Ve Finsku poměří síly s domácí reprezentací. Znovu si to pak rozdají v sobotu v pražské Sazka Areně.