Připsal si jednu asistenci. Ale nešlo o jeho jediný zápis v utkání. David Hruška, hokejový útočník Slavie, přispěl k pokoření Kladna 5:3. Týmu pomohl především dvěma góly. Zvláště ten druhý si bude pamatovat. Nejen, že byl pátý v zápase, uklidňující, ale hlavně v dlouhé řadě přišel jako číslo sto. On trefil stý gól Slavie v sezoně.

„O tom nevím, takže budu muset dát něco do kapsy,“ byl trochu překvapený hráč sčíslem čtyřiačtyřicet.

Povedený gól. Výborná přihrávka od Michala Vondrky…

Určitě. Trochu náhoda, že puk šel nahoru, ale jsem samozřejmě rád. Poté jsme se uklidnili a v klidu utkání dohráli.

Kladno je v tabulce poslední, ale v zápase to nebylo moc vidět.

Věděli jsme, že Kladno hraje venku docela dobře. My naopak poslední utkání nemáme nejlepší. Hráli jsme trpělivě celý zápas a v závěru jsme si výsledek pohlídali. Zasloužená výhra.

Trenér Kalous řekl, že se vám v současné době střelecky ani herně příliš nedaří. Jsou pro vás důležité hlavně body?

Víme, že nemůžeme dávat každý zápas pět šest sedm gólů. Soupeři sem nebudou jezdit jen bránit, ale i útočit. Prostě musíme hrát trpělivě. Myslím, že se nám zatím daří.

Proč soupeře už neválcujete? Mají vás doma přečtené?

Na každý mančaft přijde někdy trochu deka. O to je cennější, že vyhráváme třeba o gól dva, nebo v prodloužení.

Rozhodují branka proti Kladnu byla asi z hokejky vašeho kapitána Josefa Beránka, která padla před koncem druhé třetiny?

Určitě. Ve třetí části jsme si už výsledek pohlídali.

Ve druhé třetině jste bránili dlouhou přesilovku. 5 na 4 a 5 na 3, ale těsně po ní jste inkasovali. Neměli jste strach?

Trochu nás ten gól srazil, ale snažili jsme se hrát trpělivě a vyhráli, podařilo se. To se počítá.

Hráli jste pátý zápas v řadě doma. Nejel byste radši už ven?

Já tohle moc nevnímám. Zápasy jdou docela rychle za sebou.

Nemohou být diváci přehlceni?

Můžete to tak vypadat, ale také nemusí. Zatím vyhráváme, takže fanoušci asi chodí rádi. Jen aby to takhle fungovalo dál.