Až doposud rekordní částka se v rámci akce Sparta vzdává hold vybrala teprve loni, kdy pražský klub od svých fanoušků získal na dobročinné účely přes milion a půl. Letos se ale částka ještě zvětšila a vytvořila nový rekord. Konkrétně Pražané na konta všech dobročinných složek IZS a Armády ČR darovali 1 652 421 korun.

Část prostředků získala Sparta díky sbírce na serveru Donio.cz, v níž si mohli fanoušci zakoupit nejrůznější zážitky jako hasičský průzkum jeskyně Moravského krasu, VIP vstup na zápas, zážitkový den s Policí České republiky nebo zapůjčení Fordu Mustang. Dohromady se v rámci kampaně vybralo 549 928 korun.

Zdroj: Youtube

Další velký obnos pak vynesla aukce zápasových dresů a speciálních jmenovek ze sparťanské šatny. Za ty fanoušci celkem zaplatili 412 652 korun. Největší zájem byl přitom možná překvapivě o sparťanské mládí. Na hodnotu 30 tisíc se vyšplhaly dresy Petra Hausera, Jakuba Konečného a Radka Mužíka. 28 tisíc korun pak zaplatil vítěz v dražbě za uniformu Romana Horáka.

I díky příspěvkům partnerů tak Sparta znovu posunula maximální vybranou částku v historii akce Sparta vzdává hold. Za patnáct ročníků se celkově nastřádaná suma vyšplhala už na 8 564 951 korun.

Fanoušci, kteří se zapojili do dobročinné akce, i ti ostatní se na oplátku od klubu dočkali rovnou tří nových posil. Sparta v rámci speciálních zápasů představila jako nové tváře Kryštofa Hrabíka z Plzně i borce se zkušenostmi ze slavné NHL – Zacka Kassiana a Nicolase Beaudina. Pražané tak znovu dali jasně najevo, že i letos se chtějí poprat i o mistrovský titul.