Tři zápasy, osmdesát devět úspěšných zákroků a jediný inkasovaný gól. To je blyštivá bilance sparťanského gólmana Matěje Machovského v uplynulém týdnu. Není divu, že díky skvělým výkonům brankářské jedničky chytil po Novém roce parádní formu celý tým.

„Poslední zápasy byly z naší strany velmi povedené, hlavně co se týče inkasovaných gólů. Kolem Vánoc jsme si s klukama vyříkali spoustu věcí, na kterých bylo třeba zapracovat. Postupně se snažíme chyby odstranit a zlepšovat se ve všech směrech,“ pochvaloval si Machovský.

Včera se o tom už podruhé v krátkém časovém rozmezí přesvědčil Hradec Králové. Zatímco před týdnem v O2 areně prohrál 0:3, tuto neděli v rámci 34. kola základní části extraligy Východočeši utrpěli porážku 1:4. Domácí celek tak udržel první příčku tabulky.

Neprůstřelnost trvala přes 200 minut

V první třetině poslal sparťany do vedení úspěšnou dorážkou David Tomášek. Dlouhá neprůstřelnost Machovského trvala i po šancích Klímy či Smoleňáka, recept na oporu Pražanů nalezl až chvíli před polovinou utkání v oslabení Zachar.

„Trochu mě mrzí, že jsem o neprůstřelnost přišel při naší početní výhodě, ale nedá se nic dělat,“ řekl Machovský, který inkasoval po 200 minutách a deseti sekundách.

Domácí gólman se i nadále měl co otáčet, hosté byli hodně aktivní. Branky už ale ve třetí třetině stříleli jen sparťané: dvakrát se trefil kapitán Michal Řepík (z toho jednou do prázdné klece), prosadil se také – po Řepíkově asistenci – David Němeček. Východočechům nepomohly ani přesilovky, ani zvýšený důraz.

Vedoucí tým extraligy nyní čeká série tří náročných utkání na ledě soupeřů. V úterý se Sparta představí v Brně, v pátek 15. ledna v Litvínově a o dva dny později v Třinci.