Sparta v pondělí na severu Čech neodehrála zrovna šťastný duel. Bílí Tygři byli v první polovině utkání jasně lepší a v 21. minutě vedli už 3:0. „Měli jsme katastrofální vstup do zápasu,“ láteřil sparťanský trenér Josef Jandač.

Hosté i díky několika změnám v sestavě postupně přidali na tempu a ve třetí třetině snížili díky Janu Buchtelemu a Marku Kvapilovi na rozdíl jediné branky. „Měli jsme několik dalších šancí na vyrovnání. Zlepšili jsme se, byli jsme důraznější,“ potěšilo Pecha.

Jenže místo třetího gólu v síti libereckého brankáře Jaroslava Pavelky přišla v předposlední minutě kalamita v podobě inkasované branky ve vlastní přesilovce.

Pohárové počty

„Je velká škoda, že jsme dostali ten čtvrtý gól. Tlačili jsme se do branky, najednou vypadl puk a Vlach jel sám na branku,“ popsal Pech. Vzhledem k tradiční pohárové matematice, obvyklejší spíše ve fotbale, může právě tento okamžik hrát v šancích na postup do semifinále velkou roli.

Liberec věří, že uspěje i dnes na ledě Sparty. „Máme to dobře rozehrané. Chceme vyhrát a postoupit,“ hlásí dvougólový Jaroslav Vlach. „Porážka je neúspěch, ale ve středu nás čeká šedesát minut doma, kde se může stát cokoli,“ kontruje Pech.

Hraje se dnes od 19 hodin v Holešovicích.