Pražané doplatili hlavně na bídný výkon v prvních dvou třetinách, po kterých prohrávali už o čtyři branky. Hrozící debakl sice ve třetí dvacetiminutovce odvrátili, ale na víc než na trefy Miroslava Formana a Matúše Sukeľa to nestačilo. Zasloužená prohra.

Horší je, že domácí Boleslav hosty po většinu zápasu jasně přehrávala. Papírově jeden z nejsilnějších kádrů soutěže se potřebuje rychle rozkoukat.

„Za chvíli hrajeme znovu, není čas sklápět hlavy. Extraliga teprve začíná, není důvod panikařit,“ řekl útočník Jan Buchtele. I on však zároveň přiznal, že vstup do „koronavirového ročníku“ si sparťané malovali ve veselejších odstínech. „Bodový zisk po třech kolech jsme si určitě představovali jinak,“ potvrdil Buchtele.

Špatné přesilovky

Ve třetí třetině domácí celek trochu polevil a Pražané konečně přidali. Kromě dvou tref měli i několik dalších šancí na vstřelení kontaktního třetího gólu, jenže neuspěli. „Vrátili jsme se zpátky do zápasu, ale připravili jsme se o to sami vinou nedisciplinovanosti a zbytečných faulů,“ nelíbilo se trenérovi Josefu Jandačovi.

Vzhledem k síle sparťanského útoku je dosavadních osm vstřelených gólů ve třech startech méně, než se čekalo. „Chybí nám důraz a drajv do branky. Musíme zapracovat na přesilovkách, protože ty z naší strany nejsou vůbec dobré,“ konstatoval Buchtele, jehož tým má zatím úspěšnost v přesilových hrách patnáct procent.

Místo Pardubic se jede do Liberce

V úterý měla Sparta nastoupit v Pardubicích, ale domácí klub se rozhodl kvůli podezření na covid-19 zápas odložit. Místo na východ tak Pražané míří na sever k duelu s Libercem. Se stejným soupeřem se Sparta utká i v pátek 2. října doma v O2 areně. Před pouhou tisícovkou povolených diváků…

Z toho hokejisté moc nadšení nejsou. „V Boleslavi to ještě relativně šlo, protože hala je menší. Když ale hrajeme v O2 areně, tak je to samozřejmě bídné, protože jste v obrovské hale, po které sedí rozsypaných pár lidí,“ smutní Buchtele.