Extraligový tým z hlavního města chtěl v úterý v podvečer v domácí O2 areně potvrdit náramnou aktuální formu. Sparta totiž vyhrála poslední čtyři duely a nasázela v nich soupeřům úctyhodných 22 gólů.

Vítězná série pokračovala i proti Českým Budějovicím v dohrávce 11. kola, ale střelecké manévry se tentokrát nekonaly. Sparťané porazili beznadějně poslední tým extraligové tabulky jen 2:1 a poskočili na druhou příčku o dva body před Plzeň (ta má ovšem zápas k dobru).

„Za body jsme moc rádi, bylo to velmi náročné utkání. Skóre bylo otevřené až do posledních minut,“ oddechl si autor jednoho gólu Jan Buchtele, s jedenácti zářezy na pažbě nejlepší sparťanský střelec v sezoně.

Sparta nastoupila v brance s Jakubem Neužilem a od začátku byla aktivnější než soupeř, ale góly začaly padat až ve druhé třetině. Nejdřív se v 28. minutě při signalizovaném vyloučení prosadil v předbrankovém prostoru důrazný Buchtele, o tři minuty později se přesně trefil také David Tomášek.

Domácí měli i další šance, ale neuspěli. Krátce po začátku třetí třetiny navíc musel střídat gólman Neužil, který se při nenápadném zákroku zranil. Ještě předtím prošla za jeho záda dělovka Karla Plášila, díky které hosté snížili.

„Oba brankáři nám dnes vychytali tři body, protože jsme nebyli lepším týmem. Neužil jde na vyšetření, vypadá to na natažený vaz,“ prozradil trenér Miloslav Hořava.

Následovaly další příležitosti sparťanů Šmerhy, Horáka i Sobotky, ale budějovický brankář Jiří Patera odolával. Žádný gól neinkasoval ani Matěj Machovský, který šel na led místo Neužila, a ve zbytku utkání už se tak skóre neměnilo.

„Hlavně jsme rádi, že se nám podařilo ustálit výkony a udržet se v tabulce nahoře,“ těší Buchteleho.

Mimochodem: včerejší mač byl výjimečný pro Miroslava Formana, dlouholetého sparťana, který aktuálně hostuje právě v Českých Budějovicích. „Před zápasem mě škrtil u kabiny, nevím, co si tím chtěl dokázat,“ smál se Buchtele.