„I když se už připravujeme na play-off, tak jsme v Prostějově nechtěli prohrát, aby nás nepřeskočil v tabulce,“ přiznal Říha. Pražané dvakrát vedli, ale domácí dokázali pokaždé odpovědět. Zlom přišel až ve třetí části, kdy se gólově prosadili dvakrát – a na to už Prostějovští nedokázali najít protizbraň. Popáté pak inkasovali při hře bez brankáře.

„První třetina nebyla z naší strany taková, jak jsme si představovali, chyběl pohyb a to vedlo k problémům v obranném pásmu. Od začátku druhé části se ale hra celého týmu diametrálně zlepšila, utkání jsme mohli zlomit na svou stranu už dříve,“ vrátil se k sobotnímu utkání slávistický kouč.

Zápas rozhodla lepší střelecká produktivita. „Konečně se naše aktivita promítla i do skóre,“ těšilo Říhu. „Se Slavií jsme dlouho drželi vyrovnaný průběh, ale nakonec se projevily naše slabiny v zakončení, i co se týče chyb, které opakovaně děláme. V tomhle byl mezi námi a soupeřem největší rozdíl, který rozhodl,“ potvrdil jeho slova prostějovský kouč Jiří Šejba.

Slávisté jsou před pondělním finišem základní části devátí a mají tři body ztrátu na osmou Třebíč. Pokud prohraje a Pražané doma porazí Benátky, v tabulce je přeskočí a předkolo zahájí doma.