Češi sice hrají doma, ale soupeř je hodně silný a dosud ho nikdo při šampionátu ještě neporazil. Sestava českého týmu pod vedením kouče Radima Rulíka je stejná jako ve čtvrtfinále, schází pouze nemocný Jakub Flek.

Radost fanoušků při šestém gólu reprezentace v semifinále mistrovství světa proti Švédsku. | Video: Radek Cihla

V sobotu mezitím na Staroměstském náměstí roste fanzóna. Po devíti letech se zde fanoušci hokeje opět sejdou, aby společně zažili atmosféru mistrovství světa. Lidé zde budou moci sledovat nedělní zápasy o bronz a titul mistrů světa.

Hokejoví fanoušci. Mistrovství světa v hokeji, zápas Švédsko - Česko. | Video: Deník/Radek Cihla

Utkání o bronz se bude hrát v neděli 26. května 2024 od 15:20 hodin a o zlato od 20:20 hodin. Samotný program na náměstí začne v neděli ve 13:00. Kromě sledování hokeje na velkoplošných obrazovkách bude pro fanoušky připravena také stage a stánky s občerstvením. Podle magistrátu je ve spolupráci s Českou televizí v plánu vysílat obě utkání s komentářem.

Asi nejslavnější sledování zažilo Staroměstské náměstí v roce 1998, kdy zde běžely přenosy z olympiády v japonském Naganu a kromě sledování zápasů se zde lidé sešli i při vítání hokejistů po návratu ze zlatých her.

Fanzóna v Riegrových sadech pojme více než tisíc hokejových fanoušků. Důležitou zprávou pro návštěvníky je určitě také to, že v Riegrových sadech narozdíl od jiných podniků pivo kvůli hokeji zdražené není.

Hokejoví fanoušci před O2. | Video: Deník/Radek Cihla

Hokej lidé sledují třeba i ve Žlutých lázních. V areálu je možné sledovat zápasy na obrazovkách v Tančírně nebo v přilehlém stanu na velkoplošném plátně. Letos vůbec poprvé bude v lázních nainstalovaná i speciální plocha pro bruslení.

„Do Česka jsme přivezli toto kluziště poprvé. Je to úplná novinka, kterou s námi testuje i český hokejista NHL Josef Marha. Princip je nejen ve speciálním povrchu, ale také v samotných bruslích. Ty mají totiž drobná kolečka a díky tomu můžete jezdit po syntetickém ledu jako po pravém. Ve Žlutých lázních budeme brusle půjčovat, nebo mohou návštěvníci využít svoje, ale musí být s označením TUK, které umožňuje odpojit nože,“ upřesňuje René Hamouz, který švýcarskou novinku do ČR dovezl.

Fanoušci v Riegrových sadech. | Video: Radek Cihla