„S Patrikem se známe, mluvíme spolu o hokeji a bavili jsme se o možné spolupráci již delší dobu. Jsme rádi, že jsme se nyní dohodli, a jsme přesvědčeni o tom, že nám díky svým zkušenostem a hokejovému přehledu hodně pomůže,” uvedl předseda představenstva Slavie Standislav Tichý.

„Přicházím do Slavie s cílem pomoci klubu, aby se dostal zpět na vítěznou vlnu a na pozice, kam patří. Jak realizační tým, tak hráči ve mně budou mít dalšího člověka, se kterým se můžou poradit, sdílet názor nebo diskutovat o různých herních situacích,“ dodal sám Eliáš.

Hlavním šéfem slávistické střídačky nově bude Aleš Totter.
Slavia má nového trenéra. Nahoru ji má dostat Aleš Totter

Ten má ze své hráčské kariéry bohaté zkušenosti. V NHL odehrál 20 sezon v dresu New Jersey Devils, se kterými získal i dva Stanley Cupy. V dresu české reprezentace navíc nastoupil na čtyřech olympijských hrách, stejném počtu mistrovství světa i na jednom Světovém poháru. Po konci kariéry si Eliáš vyzkoušel práci asistenta trenéra u reprezentace do 20 let, a i v současnosti vypomáhá v New Jersey jako poradce. Svoje rady nyní bude předávat i hráčům Slavie.

Pražský klub tak reaguje na neuspokojivé výsledky. Ve 22 zápasech Chance ligy zapsal jen 18 bodů a v tabulce je na předposledním místě. Mužstvo v minulých týdnech posílili Matěj Beran a Karle Klikorka z extraligového Kladna a Tomáš Guman z Litoměřic. Největší změna se udála teprve na začátku týdne, kdy se stal novým hlavním trenérem Aleš Totter.

Slavia se pokusí odrazit k lepším výkonům i výsledkům už ve středu, kdy od 18 hodin hostí v Edenu Prostějov.