„Měl jsem telefonát od pana Tichého (předseda představenstva), hned na pondělí jsme si domluvili schůzku a pak už to šlo strašně rychle. Měli jsme mítink s majiteli, na který byl přizvaný i člověk, který by měl mít v kompetenci sportovní stránku. Ti si pak vzali několik hodin na rozmyšlenou, večer jsme se potkali znovu a doladili smlouvu. A v úterý ráno už jsem nastoupil,“ popsal Totter, jak k domluvě se Slavií došlo.

„Slavia je značka, která má obrovskou tradici, a pro každého trenéra je čest být součástí takového klubu. Myslím si, že je tu charakterově dobrý tým a spousta hráčů s potenciálem, kteří mohou udělat krok do extraligy. Musíme probudit lídry a přesvědčit všechny, aby se oddali Slavii a výsledku, a věřím, že tým vrátíme na vítěznou vlnu,“ vyhlásil.

Sešívaní se každopádně nenacházejí v jednoduché pozici. Za 22 utkání posbírali jen 18 bodů a v tabulce jsou třináctí o tři body před posledním Frýdkem-Místkem. Na dvanácté Znojmo ztrácí Pražané body čtyři.

„Musíme se samozřejmě dívat dozadu, protože jsme blízko posledního místa, ale zároveň je pořád reálná šance porvat se o předkolo. To by měla být velká výzva pro tým. Ale raději bych to hodnotil až na začátku března, kdy končí základní část,“ uvedl k cílům týmu nový trenér.

Ten naposledy trénoval ve slovenské nejvyšší soutěži Poprad, kde ho 10. listopadu nahradil Todd Bjorkstrand. I tak má ale Totter o naší druhé nejvyšší soutěži, kde léta působil, dobrý přehled.

„Jako trenér sledujete všechny soutěže. Shodou okolností když jsem měl teď posledních pár dní volněji, tak aniž bych ještě věděl o tom, že budu na Slavii, byl jsem se podívat ve středu na zápase Kolín – Frýdek-Místek. A v sobotu jsem viděl Jihlavu s Porubou. O soutěži i o hráčích přehled mám,“ prozradil Totter, kterého čeká pikantní premiéra.

V Chance lize totiž naposledy působil v Prostějově, který vyzve Slavia už ve středu.

„Hokejový rybník je malý a tyhle věci přináší. Když to vezmu z pozice nestranného pozorovatele, kterým jsem doteď byl, tak Prostějov je společně s Porubou pro mě největší favorit Chance ligy a adept na baráž. Nečeká nás nic jednoduchého, ale už se připravujeme na videu na jejich silné a slabé stránky. Samozřejmě je to pro mě trochu ulehčené tím, že jsem tam loni byl a spoustu věcí o tom kádru vím,“ komentoval nadcházející duel jednapadesátiletý kouč.

V čem je podle něj problém, že se Slavii v tomto ročníku nedaří? „Absolvoval jsem rozhovory s majiteli, realizačním týmem, s lídry hráčů a hlavní atributy, které z těch debat vyšly a na kterých bude třeba pracovat, jsou vítězná mentalita, sebevědomí, víra ve vítězství, obětavost ve prospěch Slavie zejména v předbrankovém prostoru a důvěra v systém,“ vyjmenoval Totter.

Využít bude chtít největší přednosti mužstva, jehož hlavními bodovými lídry jsou Tomáš Knotek, Edgars Kulda, Jaroslav Brož a Robin Všetečka.

„Máme mladý tým a spíše ofenzivní hráče, takže se určitě chceme prezentovat aktivním stylem hokeje. Nechceme na nikoho čekat, my musíme být ti lovci a agresoři, kteří se budou tlačit do brány a rychle otáčet hru. Musíme být pohromadě ve všech zónách a taky začít na ledě komunikovat, to jsem vnímal při prvním tréninku jako nedostatek,“ prozradil Totter.

Podaří se mu vdechnout Slavii potřebný nový dech a odlepí se sešívaní ode dna tabulky? První nápovědou může být už středeční zápas proti Prostějovu, který startuje v Edenu v 18 hodin.