Právě zmíněnou kampaň podpoří Slavia svými růžovými dresy. V nich odehrají Pražané sobotní zápas proti Znojmu, jehož úvodní buly je naplánované na 15:30. Originální hrané dresy pak poputují do aukce a její výtěžek věnuje klub společnosti Loono, která se zabývá šířením osvěty o prevenci onkologických onemocnění.

Školitelé společnosti Loono budou přítomni i na zápase se Znojmem a přímo v Edenu budou zájemce učit správnou techniku samovyšetření i další informace, jak se starat o své zdraví.

V případě Slavie se ovšem nejedná o žádnou novinku. Pražský hokejový klub se se zapojil do kampaně Růžový říjen už loni, kdy také oblékl speciální design zápasových dresů při domácí porážce 2:3 s jihlavskou Duklou.

Do dražby tehdy zamířilo hned 28 dresů a zájemci za ně vyplatili celkem 64 250 korun. Na nejvyšší částku se vyšplhala uniforma gólmana Romana Málka, za níž vítěz aukce zaplatil 4 850 korun, zájem byl ale i o trikot Vladislava Houšky (4 500 korun) nebo Vladimíra Růžičky (4 250 korun).

Dosáhnout na ještě vyšší částku se slávisté pokusí i letos. V růžové vyzvou nováčka soutěže ze Znojma, který je momentálně jen o bod a o jednu příčku před Pražany. Právě proti Orlům se tedy svěřenci trenéra Daniela Tvrzníka budou chtít chytit i hokejově. Dosud totiž vyhráli jen jediný zápas a další dva body brali za porážky po základní hrací době. Ve zbylých čtyřech případech odešla Slavia s prázdnou.