Jaromír Jágr nastoupil k soutěžnímu zápasu naposledy 21. dubna, kdy jeho Rytíři vítězstvím 1:0 definitivně uhájili extraligovou příslušnost v baráži proti Zlínu. Tu odehrál jednapadesátiletý Jágr celou poté, co pravidelně nastupoval od 28. kola – tehdy naskočil do hry 11. prosince proti Liberci a šlo o jeho první ostrý zápas od dubnové baráže.

Podobný scénář tedy legendární útočník zvolil i letos a přidá další sezonu, v níž zasáhne do profesionálního utkání. Letos totiž absolvoval zatím jen exhibici na počest 120 let od založení pražské Sparty.

„Teď bude reprezentační přestávka. Během ní uvidím, jestli se přidám k mužstvu nebo ne,“ vyprávěl Jágr po utkání v Holešovicích.

A jak se zjevně během reprezentační přestávky ukázalo, nejproduktivnější Evropan v historii NHL je připravený na nálož dalších zápasů. Na úvod si navíc nevybral vůbec jednoduchého soupeře – Rytíři se ve středu utkají na východě Čech s Pardubicemi, tedy lídrem soutěže.

Rytíři jsou naopak předposlední a před poslední Mladou Boleslaví mají náskok šesti bodů, zatímco na dvanácté Vítkovice mají pětibodovou ztrátu. Pomůže jim ji stáhnout i majitel klubu, který se loni ve 26 extraligových zápasech prezentoval 14 kanadskými body? Do utkání by měl nastoupit po boku Jaromíra Pytlíka a Jakuba Strnada. Zápas startuje v 18 hodin.