„Benefity jsou jasné: více prostoru na regeneraci a snaha zajistit co nejlepší podmínky pro maximální sportovní výkon. Zároveň získáme více času na soustředění se na šestý zápas,“ vysvětlil důvody letecké přepravy Marek Táborský, tiskový mluvčí pražské Sparty.

Ta tak paradoxně naváže na svého současného soupeře, který se rozhodl pro leteckou cestu už ve čtvrtfinálové sérii proti Českým Budějovicím. Tehdy Oceláři letěli na šestý zápas na led soupeře, kde ovšem prohráli 0:3. Právě třinecký klub se ale k důležitým utkáním play-off už v minulosti přepravoval leteckou cestou – třeba v roce 2015, když ve finále bojoval s Litvínovem.

Nyní využije zvýšeného komfortu i Sparta. Její hráči odcestují k zápasu ve středu v 15 hodin z Terminálu 3 pražského letiště, odkud odlétají zejména soukromé lety. Cesta do Ostravy by měla trvat zhruba 45 minut a následný přesun autobusem z letiště do Třince přibližně další půlhodinu.

Poněkud symbolicky budou hráči Sparty cestovat úplně stejným letadlem, kterým se už v úterý večer po zápase přesouvali Oceláři zpátky domů. Sparťané se teď budou snažit využít stejného pohodlí před dalším důležitým zápasem.

Pražané se v semifinále proti Třinci rychle ujali vedení 3:0 na zápasy, když zvítězili doma 3:0 a 3:2 po prodloužení a na ledě soupeře 3:2 po prodloužení. Poslední krok ale udělat nedokázali – v Třinci prohrál tým z hlavního města podruhé 1:4 a naposledy neuspěl ani doma, kde padl 2:3. Ještě v příštím zápase se navíc bude muset obejít bez svého kapitána Michala Řepíka, jenž pyká za faul ze čtvrtého duelu.

Zatímco Oceláři se Spartou spolu dál bojují na krev o postup, Pardubice, které vyřadily Litvínov ve čtyřech zápasech, se zatím pilně připravují na finálovou sérii a svého nadcházejícího soupeře. V případě, že ve čtvrtek od 17 hodin uspějí Pražané, porvou se o pohár s Dynamem právě oni. Jestliže zvítězí Třinec, vrátí se série naposledy do O2 areny, kde bude vhozeno úvodní buly v sobotu už v nezvyklých 13 hodin.

„Důvodem brzkého začátku je časový tlak na přestavbu areny pro florbalové superfinále,“ vysvětlil na sociální síti X šéf marketingového týmu Sparty David Dinda. O tom, zda se v Praze skutečně bude v sobotu krátce po poledni hrát, rozhodne osud šestého zápasu.