Hostující trenér Pavel Gross si po zápase mohl oddechnout. „Je to cenné vítězství. Liberec byl po výhrách nad Budějovicemi a Třincem rozstřílený. Před zápasem jsem se na ně díval, hrají dobře. Jsou sice menší, ale rychlí. Těch prvních čtyřicet minut nám to tam někde uteklo a z toho dali góly. Musím se sklonit před mým týmem. Po čtyřiceti minutách jsme si k tomu něco řekli a trochu se to pak uklidnilo,“ pravil.

Do utkání těsně za jeho polovinou neplánovaně zasáhl brankář Josef Kořenář. Za zraněného Jakuba Kováře, který schytal do nechráněného místa ránu pukem a z ledu byl odvezen na nosítkách, dochytal už bez inkasovaného gólu. „Není to lehké, ještě, když se stane něco takového. Když jsem ke Kovymu přijel, viděl jsem, že je při vědomí a že reaguje. V tomhle momentu se mi hodně ulevilo. Body jsme vybojovali také pro něj," řekl Kořenář v rozhovoru pro klubový web.

Jak viděl celý zápas? „Utkání v Liberci jsou pokaždé těžká. Liberec je brejkové mužstvo, které hraje nahoru a dolů. Jsou schopni proměnit skoro všechny šance. Myslím, že první zápas, který jsme tu hráli, byl po první třetině 2:2 a v tomto zápase tomu nebylo jinak. Poté, co Kovy dostal do krku, se hra trochu uklidnila a podařilo se nám dát vyrovnávací gól na 3:3. Ve třetí třetině jsme dali gól v oslabení pět na tři, což se také jen tak nevidí. Jsme rádi, že jsme poté zbytek zápasu dokázali naše vedení udržet."

V liberecké kabině zavládlo zklamání. „Nevstoupili jsme do duelu optimálně. Sparta byla aktivní. Potom jsme se vrátili k naší hře, ale závěry třetin a i chyba v přesilovce , která měla rozhodnout zápas pro naši stranu, nás jej stáli. Bylo to podobné prvnímu klání se Spartou doma a tomu nedávnému s Pardubicemi, kdy jsme to utkání podle mě zvládli lépe, ale nebrali jsme ani bod,“ kroutil hlavou trenér Filip Pešán.

Také střelec třetí branky domácích Jaroslav Vlach věděl, že se ze zápasu dalo vytěžit více. „Rozhodly drobnosti. V první třetině jsme si nepohlídali dvě standardky po buly. Ve druhé jsme dostali zbytečný gól. Myslím, že kdybychom šli po dvou dvacetiminutovkách do kabiny s vedením 3:2, bylo by to pro nás lepší. Bylo to vyrovnané a rozhodoval jeden gól. Podle mě jsme třetí třetinu neodehráli vůbec špatně, bohužel se ale štěstí přiklonilo na stranu Sparty,“ mrzelo střelce jednoho gólu proti Spartě.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 
11. Hawryluk (Knot, A. Najman), 18. Flynn (Bulíř), 25. Vlach (Derner) – 11. Řepík (Kempný, Sobotka), 19. Sobotka, 39. Horák (O. Najman), 45. Horák. Rozhodčí: Úlehla, Květoň – Kajínek, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6846. Střely na branku: 31:31.

Sestavy:
Liberec: D. Král (Pařík) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (C), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Vlach (A), Bulíř (A), Klíma – Šír, Pérez.
Sparta: J. Kovář (34. Kořenář) – Krejčík, Mikliš, Kempný, T. Tomek, Moravčík, Irving, Pavlák – Forman (A), Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Harper – Žmola, M. Vitouch, Mužík.