„Převládá smutek, chybělo nám štěstí,“ vyprávěl po utkání pro klubový web brankář Josef Němeček. „Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, třetí část byla na naší straně. Bohužel jsem si pak vyhodnotil jednu situaci blbě, ta nám sebrala náskok jedné branky,“ doplnil letňanský gólman.

Letňany, které prohrály první dva čtvrtfinálové zápasy 2:3 a 3:5, přitom šly v utkání jako první do vedení. Náskok jim po minutě hry ze druhé třetiny zařídil Dominik Arnošt. Domácí sice v prostředním dějství kontrovali dvěma góly, jenže tým z Prahy vývoj opět otočil. Trefili se Jiří Drtina a Oto Theimer. Piráti ovšem zvládli poslat zápas do prodloužení a v něm rozhodli.

„V sérii rozhodlo hlavně štěstí. Chybělo nám, Chomutov ho měl. Troufnu si říct, že jsme byli i lepší, ale štěstí je zkrátka v hokeji důležité,“ ohlížel se za čtvrtfinálovou sérií dvaadvacetiletý gólman Letňan.

„Jsem rád, že se hrál vyrovnaný hokej. A udělali jsme z toho náročnou a těžkou sérii, i když skončila 0:3 na zápasy. Sezonu hodnotím celkově velmi dobře. Dařilo se nám a parta byla super,“ doplnil Josef Němeček ve svém hodnocení.

V Letňanech už se tedy můžou ohlížet za sezonou. Tu zakončili v základní části na čtvrtém místě skupiny Západ. Lepší byly už jen Příbram, Tábor a právě Chomutov, který celou západní skupinu opanoval. Letňany poté udržely čtvrté místo i v nadstavbě a v osmifinále si poradili s Děčínem 3:1 na utkání. Nad jejich síly byli až v dalším kole Piráti.

Nejproduktivnějším hráčem týmu byl v dlouhodobé fázi útočník Pavel Mrňa, který posbíral 47 bodů za 21 gólů a 26 asistencí. Nejlepším střelcem pak byl Štěpán Turek, který v pouhých 33 duelech vstřelil 23 branek.

Ve vyřazovacích bojích se stal hlavním tahounem mužstva forvard Dominik Arnošt, který v sedmi zápasech pobral hned deset kanadských bodů a s pěti vstřelenými góly byl i nejlepším kanonýrem Letců. Dařilo se ale i Jakubu Sklenářovi, Petru Poppelovi, Matěji Korčákovi a již zmiňovanému Pavlu Mrňovi.

Zatímco Letňanům sezona končí, jejich soupeř z Chomutova jde dál. 3:0 na zápasy vyhrály ve čtvrtfinále i Vyškov nad Havlíčkovým Brodem a Havířov nad Novým Jičínem. V poslední sérii vede Tábor nad Příbramí 2:1 na zápasy. Další duel je na programu v pátek od 17 hodin na ledě středočeského celku.