Oba celky si na začátku vyměnily zajímavé šance, do vedení však šli jako první Pražané. Na začátku čtrnácté minuty posunul Kremláček puk Matěji Beranovi a ten z poměrně těžkého úhlu puk jen tečoval k tyči. Štipčák neměl šanci. V minutě sedmnácté pak mohl vyrovnat Račuk. Nejdřív ale trefil Růžičkův beton a z dorážky pak boční síť. Do šaten se tak šlo za vedení sešívaných.

Podruhé se slávisté prosadili v minutě 29., když se ve středním pásmu dostal k puku Jiří Průžek, najel si po levém mantinelu až k brance a znovu nachytal Štipčáka ranou z těžkého úhlu. A to nebylo vše. Minutu a čtvrt před druhou sirénou totiž přihrál Slavík před branku Tomáši Gumanovi, který prostějovskému gólmanovi nasadil blafák a zvýšil na 3:0. Tento stav trval i během druhé přestávky.

Nový trenér hokejové Slavie Aleš Totter
Musíme být lovci a agresoři, říká ke hře Slavie nový trenér Totter

Dobře fungující obranu Slavie se Hanákům podařilo překonat ve 49. minutě zásluhou Petra Haška, který po objetí a zasunutí do odkryté branky dokončil střeleckou akci Jakuba Illéše.

Cenné vítězství nakonec domácí uhájili. V tabulce Chance ligy jsou stále předposlední, ale jejich výkony mají stoupající tendenci.

Útočník Slavie Tomáš Guman hodnotí vítězný zápas:

Zdroj: Deník/Michal Káva

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (HC Slavia Praha): My jsme měli dobré první dvě minuty, pak nám gólman dal šanci vyhrát. První třetinu jsme hráli strašně pasivně a v té druhé jsme začali lépe dostupovat soupeře, lépe jsme střídali, byli jsme disciplinovajší a z toho jsme dali druhý a třetí gól a tým se uklidnil. Trošku nám to zkomplikoval gól na 3:1, pak jsme tam měli ještě závar a nějakou disciplínou a dodržováním systému jsme porazili silného soupeře. Věřím, že to klukům dodá sebevědomí. Není to o tom, že jsem přišel já nebo Patrik Eliáš. Trenéři odvedli výbornou práci, tým je od nich připravený a dělali jsme jen malé detaily. Jsme rádi za tři body.

Martin Janeček (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme začali velmi dobře, ale pro první třetinu byl rozhodujícím faktorem Růžička. Měli jsme převahu a chyběla tomu jenom branka. Nicméně se to ve druhé třetině otočilo, domácí cítilu tu obrovskou podporu a kvalitu, kterou měli za zády. Začali bruslit, napadat, a i když jsme celý zápas tvrdě pracovali, tak jsme nenašli recept na aktivní hru domácích, kteří zaslouženě vyhráli.

Patrik Eliáš se stal novým sportovním poradcem hokejové Slavie.
Hokejová Slavia posiluje své sportovní oddělení, novým poradcem klubu je Eliáš

Slavia - Prostějov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Beran (Kremláček, Knotek), 29. Průžek, 39. Guman (Slavík, Křepelka) – 49. Hašek (Illéš, Z. Doležal). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Dědek, Teršíp. Vyloučení 3:2. Bez využití. Diváků: 653. Slavia: Růžička – Žovinec, Klikorka, Kremláček, Holý, Kajínek, Křepelka – Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Půček, Slavíček.

Další výsledky: Litoměřice – Zlín 2:1, Přerov – Sokolov 1:2 pr, Třebíč – Kolín 1:6, Vsetín – Frýdek-Místek 2:3, Pardubice B – Jihlava 0:3, Poruba – Znojmo 2:1.

Zdroj: hokej.cz