V první třetině to ale vypadalo, že se výhra poveze do Prahy. Hrálo se prakticky na jednu branku. „Byli jsme jasně lepší a to skóre jsme možná měli zvýraznit,“ kroutil hlavou asistent trenéra Štrby Jiří Doležal starší.

A jeho slova potvrdila i domácí kabina. „Slavia má výborný tým hlavně směrem dopředu. My jsme v první třetině vystřelili snad jen dvakrát na bránu, a kdyby to bylo 4:0 pro Slavii, tak jsme se asi divit nemohli,“ přiznal přerovský kouč Vladimír Kočara.

Slávisté vedli po úvodní dvacetiminutovce 1:0, ale po přestávce se hra úplně otočila a hosté úplně vypadli z tempa, podruhé se do kabin šlo za vedení domácích 2:1.

„Druhá třetina se nám v začátku zase vyvíjela dobře, měli jsme tam i přesilovku pět na tři, ale jako bychom právě v ní přestali hrát. Utkání se pak otočilo, domácí dali dva góly z přesilovky a zápas nabral jiný směr, než bychom chtěli,“ komentoval Doležal.

Jeho svěřenci srovnali a už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení. Čtyři minuty před koncem ale čároví rozhodčí přehlédli ofsajdovou situaci, slávisté inkasovali a domácí pak při hře bez brankáře dali výsledku definitivní podobu 4:2.

„Škoda, ale teď se nám dařilo, což je důležité i pro další průběh sezóny,“ dodal Jiří Doležal mladší, útočník červenobílých.

Kdy si Slavia zahraje další zápas, je teď v rukách epidemiologů…