Guman patřil už loni k lídrům Litoměřic, když ve 27 zápasech základní části posbíral 21 bodů. Na dobré výkony navíc navázal i letos a s bilancí pěti gólů a sedmi asistencí v 15 zápasech byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Stadionu. Ještě v sobotu v jeho dresu nastoupil právě proti pražské Slavii a svým gólem stanovil konečnou podobu skóre na 3:1 pro Litoměřice.

„Slavia projevila o Tomáše zájem a rozhodli jsme se, že ho obratem uvolníme. Tento odchod jsme nečekali a neplánovali, vše se událo velmi rychle, ale Tomáš se takto rozhodl a my mu v žádném případě nechtěli bránit. Děkujeme mu za práci odvedenou pro klub a přejeme mnoho úspěchů v novém působišti,“ uvedl k přestupu Jan Fišera, předseda litoměřického klubu.

„Slavii jsem si vybral zejména díky trenéru Tvrzníkovi, kterého dobře znám z předchozího působení, navíc jsem měl pozitivní ohlasy na to, jak to tady funguje,“ dodal ke změně působiště sám Guman, který má na svém kontě přes dvě stovky odehraných zápasů ve druhé nejvyšší soutěži i 47 startů v extralize.

„Od začátku sezony se trápíme v zakončení, a proto jsme rádi, že se nám povedlo Tomáše přivést. Jedná se o produktivního útočníka, od kterého si slibujeme, že pozvedne naši ofenzivní činnost,“ řekl ke Gumanově příchodu slávistický trenér Daniel Tvrzník.

Slávisté jsou v tabulce druhé nejvyšší soutěže aktuálně dvanáctí.
Věřím, že takový hokej nám přinese body, míní po Vsetínu Kolařík

Pražané každopádně potřebují pozvednout produktivitu i svoji celkovou hru. V 15 zápasech dosud nastříleli jen 32 branek, zatímco sami inkasovali 46x. V obou ohledech jsou v soutěži až na 11. místě, v celkové tabulce jsou na tom dokonce ještě o příčku hůř a za sebou mají už jen Znojmo a Frýdek-Místek.

Pomůže Slavii k vzestupu tabulkou právě Guman? Napovědět může už středeční zápas na ledě Přerova. Tam se Pražané představí od 18 hodin a v jejich sestavě by neměla chybět ani čerstvá posila, která v minulosti oblékala dres Českých Budějovic, Znojma, Vítkovic, Poruby nebo Kladna.