Stejně jako každý rok půjde i tentokrát o to vybrat co nejvíce věcí pro děti v Klokánku. Na materiální sbírku budou připravené speciální boxy u vstupu na stadion, kam můžou lidé přinést psací potřeby jako tužky, pastelky, fixy nebo sešity, hygienické potřeby jako sprchové gely, dětské pleny nebo deodoranty, případně nejrůznější hračky.

Dárci můžou přinést také dětské výživy nebo nejrůznější knížky a jiné dárky. Všechny vybrané věci následně dětem předají sami hráči A týmu Slavie, kteří osobně zavítají do Klokánku.

Slavia tak i v letošní sezoně naváže na tradici svých charitativních projektů. Už v tomto ročníku nastoupili sešívaní do jednoho z utkání ve speciální sadě růžových dresů, které následně nabídli fanouškům v aukci. Výtěžek putoval na šíření osvěty o prevenci onkologických onemocnění. Stejný projekt podpořili slávisté už v minulém ročníku.

Tehdy si připravili i zvláštní oranžové uniformy, pomocí nichž se zapojili do celorepublikového projektu O kapku lepší hokej. Jeho tváří byl slávista Sebastian Weitz, jehož hokejovou kariéru zastavila vážná nemoc.

Sešívaní myslí na dobrou věc i nyní, když nezažívají herně vydařené období. Celek z hlavního města sice naposledy porazil Litoměřice, ale v tabulce Chance ligy zůstává dál předposlední a akutně potřebuje začít sbírat body. Už ve středu se představí na ledě silného Vsetína a v sobotu se pak bude snažit ozdobit charitativní zápas výhrou proti osmému Přerovu.