I devětatřicetiletý kapitán Jaroslav Hlinka, jenž toho v hokeji už hodně zažil, marně pátral v paměti, ale výsledek 6:0 v první přestávce z ní nevylovil. „Ne, to opravdu ne. Vůbec nevím o tom, že bych někdy hrál takový zápas, v němž by to bylo už po první třetině za stavu 6:0 takhle rozhodnuté," řekl novinářům Hlinka.

„Začali jsme výborně, měli jsme dobrý pohyb, chuť do hry a šance, které jsme si vytvořili, tak nám tam napadaly. Dali jsme pěkné góly. Jednou za sezonu něco takového přijde. Pak už bylo prakticky po zápase," popsal mistr světa z roku 2001, jenž si zahrál i zámořskou NHL.

Připustil, že jen těžko lze při takových okolnostech udržet koncentraci na maximu. „Samozřejmě tam pak nějaké polevení z naší strany bylo, ale to je i logické. Cením si i tak toho, že jsme utkání dohráli dobře a vyhráli pak zase poslední třetinu. Zapojily se do toho všechny lajny a zápas jsme si užili," uvedl Hlinka.

Patrně jen díky tomu, že Sparta ubrala z plynu, nepočastovala tradičního rivala, s nímž před nedávnem sehrála v Brně duel pod širým nebem, potupnou desítkou. „Bylo tam určitě nějaké hecování na střídačce v ten moment, když padnul ten devátý gól, ale myslím, že to nebylo dnešní večer to nejdůležitější," podotkl Hlinka.

První gól po svalovém zranění

K povedené kanonádě přispěl gólem na 5:0. Svým prvním po návratu na led po svalovém zranění, jež si vyžádalo delší čas na doléčení. „Dlouho jsem nehrál kvůli zranění, takže momentálně neřeším góly, ale spíše to, abych se dostal nějakým způsobem zpátky do hry. Góly jsou dobré pro můj klid a je to příjemné, ale hlavní je, jak jsme dneska zahráli super týmově," ocenil hru celého mužstva.

S blížícím se vyvrcholením sezony v podobě play off je ještě o to radši, že už je zpět ve hře. „Vždy je těžké, když se na zápas přijdete jen podívat a nehrajete, to řekne asi každý hokejista," uvedl Hlinka.

Sparta si zvládnutou dohrávkou ještě upevnila druhou příčku za suverénním Libercem. Z posledních 11 vystoupení se devětkrát radovala, pokaždé navíc v základní hrací době a tedy s plným bodovým ziskem. I díky tomu má na třetí Plzeň k dobru již sedm bodů.

„Na to umístění ale zase až tak moc nekoukáme. Alespoň tedy já ne. Myslím, že mnohem důležitější je to, že teď hrajeme fakt dobře, stabilně a každý zápas stejně, přičemž se nám daří i bodově. V tabulce jsme si tam někde sednuli, ale zápasů do konce je ještě hodně," uzavřel Hlinka.

Čtěte také: Sparta uzemnila Kometu už v první třetině. K šesti gólům pak přidala další tři