Určitě by byla repre přestávka příjemnější s víkendovou výhrou proti Pardubicím, že?

Samozřejmě, ale máme za sebou slušnou sérii, takže do pauzy jdeme s hlavami nahoře. Kluci pracují výborně.

Může být takový náraz i k něčemu prospěšný před závěrem základní části?

Ukazovali jsme si nějaké věci na videu, každá prohra je poučení, abychom dělali věci lépe. Věřím, že to pro nás bude impuls.

Chance liga, 45. kolo: Slavia - Pardubice B 1:4.
Komplikace. Slavia doma podlehla béčku Pardubic

Pojďme trochu zpátky… Jak vám vůbec bylo, když jste na začátku ledna ztráceli z posledního místa pět bodů na třináctou příčku?

Pořád jsme dole, ale nálada a ostražitost je pořád stejná, v průběhu sezony nekolísá. Tabulka se přesýpá a v pátek 1. března večer ukáže finální podobu. Do té doby se ještě několikrát změní. Pořád pracujeme, snažíme se být každým dnem lepší, rozdíl v pracovitosti nebo v morálce podle situace v tabulce nevidím.

Pak přišla série čtyř výher v řadě, šest ze sedmi zápasů. Kde nastal ten zlom? Co se zlepšilo?

Kluci byli odměněni za to, jak trénují. Začali jsme lépe rozlišovat nějaké situace, zjednodušili hru, zlepšili speciální formace, lídři týmu vzali svoji roli na sebe. Nejde tedy jen o jednu věc, ovlivnilo toho víc. Toto všechno jsou aspekty toho, že jsme začali sbírat více bodů.

Chance liga 43. kolo: Slavia - Poruba 1:0.
Hölsä táhne Slavii ze dna, Eliáš ho překvapil. Dře s námi v posilovně, vypráví

Během šesti dnů na konci ledna jste hostili dva nejlepší celky soutěže - Vsetín a Porubu - a porazili je s čistým kontem. Jak se tohle vlastně vůbec tak výborně sešlo?

V takových zápasech se musí sejít všechno. Občas se vám puk odrazí na hokejku, získáváte určité momenty v zápase, chvilkový tlak potvrdíte gólem. Určitě to nebyla náhoda, spoustu věcí jsme dělali dobře.

I z toho pak pramenila ta síla na obrat v Sokolově, kde jste prohrávali 0:2 po první třetině?

To byl podobný zápas jako s Pardubicemi. V Sokolově jsme byli v zápase lepší, ale nebylo to vidět na skóre. Pořád jsme ale byli trpěliví a ve třetí minutě vyrovnali hned v první minutě, to nás dostalo zpátky a dokázali jsme to otočit. S Pardubicemi jsme také byli blízko, ale neproměnili šance a nebyli tak důrazní v předbrankovém prostoru. Proto jsme nebyli odměněni body.

Zdroj: Deník/Michal Káva

Je náročné pro hráče psychicky snášet ten obrovský tlak na dně tabulky a blížící se konec základní části?

Stejně na tom jsou všechny týmy, proto děláme profi sport, to je stejné pro hráče i realizační tým, pro trenéry, patří to k tomu. Tlak bych nebral jako výmluvu nebo něco neřešitelného, čeho bychom se měli bát. Týmově i osobně to musíme zvládnout. Kolem nás je v tabulce spousta týmů, to k tomu patří.

Je to i pro vás osobně nejnáročnější sezona vašeho trenérského angažmá?

Je to džob. Slavia je značka, musíme vidět, kolik lidí má Slavii v krvi a není jim to jedno. Nechcete ty lidi zklamat a se značkou zacházet dobře. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak Slavia je pořád obrovská značka, s ohromnou historií a cítíte zodpovědnost. Nechcete zklamat lidi, kteří fandí Slavii šedesát let, jsou celoživotní fanoušci. Tohle si člověk uvědomí nejvíce, že má velikou zodpovědnost.

Chance liga, 44. kolo: HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha.
OBRAZEM: Slavia vstala v Sokolově z popela a po velkém obratu urvala výhru

Během reprezentační přestávky jsou na programu dohrávky a v jedné z nich proti sobě nastoupí Jihlava a Znojmo, se kterými se utkáte příští týden…

Jedeme se na ten zápas do Pelhřimova v pátek podívat. Je dobrá výuka vidět tým naživo, vidíte emoce hráčů.

Příští týden jedete do Zlína, doma přivítáte Jihlavu a pak do Znojma. Tedy nic lehkého, ale v této fázi sezony asi není lehkého nic, že?

Je to tak. To samé bychom si mohli říkat i před Vsetínem a Porubou. Každý je soupeř, všichni o něco bojují a každý má jinou motivaci pro závěr sezony. Každý chce být na závěr připravený a je jedno, jestli vás čeká první tým nebo čtrnáctý. Teď už nejsou rozdíly.

Hokejisté Slavie vyhráli v Litoměřicích 5:1, naplno bodovali potřetí v řadě.
Slavia je zpět! Vyhrála potřetí v řadě a je znovu ve hře

Hrajete na ledě všech tří hlavních konkurentů - ve Znojmě, ve Frýdku a v Kolíně. Může to být paradoxně výhodou kvůli tlaku domácího prostředí?

Ano. Doma se v takových zápasech s přímými konkurenty čekají tři body. Tlak na domácí tým je větší a v uvozovkách se s těmi body počítá. Pro nás to může být výhoda, když na to budeme připraveni. Týmy budou hrát trochu otevřeněji, budou chtít doma vyhrát. Připravíme se na to a můžeme z toho hodně těžit. Jsem přesvědčený o tom, že pro náš mladý tým to bude výhodou.

Zdroj: hokej.cz