Devětatřicetiletý Hlaváč se mohl z dalšího gólu ve sparťanském dresu při opětovném návratu radovat díky parádní střílené přihrávce beka Adama Poláška od modré čáry. "Samozřejmě potěší, když se vrátíte do týmu a hned dáte gól. Adam Polášek mi to tam dal výborně. Pro mě skvělý vstup," řekl.

Trochu symbolicky skóroval v 27. minutě. Právě s touto číslovkou je dlouhodobě spjatý a nosí ji na dresu. "To je osud. Vypadá to, že budu mít štěstí, to zase není jen tak. I když jsem to původně ani nezaregistroval. To je teda dobrý," smál se Hlaváč, jenž má smlouvu vedenou na Kladně.

Herní pauza nebyla znát

Důvodů ke spokojenosti měl po středě několik. Kromě gólu, jímž přispěl k výhře 5:0, mohl mít radost i ze svého výkonu. Herní pauza na něm nebyla znát. "Bylo to v pohodě. Byl jsem z toho docela překvapený, jak dobře jsem se cítil. Dokonce výborně. Možná je to taková falešná forma a ještě mě to dostihne, ale zatím to je dobré," liboval si Hlaváč.

Dlouhá herní pauza byla způsobena tím, že s rodinou dlouhodobě žije na Floridě. V zámoří se poctivě udržuje, ale připouští, že bez zápasů to není snadné.

"To je zase druhá kapitola. Dělal jsem vlastně nějakých devět měsíců letní přípravu. A není jednoduché se takhle sám udržovat a furt jen trénovat. Na led se tam moc nedostanu. Ale vydržel jsem to a teď doufám, že budu sklízet. I když se mi nechtělo, tak jsem měl před sebou vidinu, že si tady zahraju. A říkal si, že prostě musím," popsal.

Hlinka pořád dominuje

Na extraligové tempo lépe přivykal i díky třem startům za prvoligové Benátky, v nichž stihl dát čtyři góly. "Už naposledy, když jsme hráli s Kladnem, tak to mělo velmi dobrou úroveň. Kladno je špičkový tým první ligy a tím to bylo i lehčí, že jsem si zkusil takový zápas. Díky tomu jsem dnes ani nijak moc překvapený nebyl," přemítal.

Osobně byl ve středu u toho, když se jeho dlouholetý spoluhráč a kamarád Jaroslav Hlinka dočkal 250. gólu v extralize a reprezentaci a vstoupil do Klubu hokejových střelců. "Je to úctyhodné. Dát 250 gólů, to je strašně moc. Ukazuje tím, jak velký hráč je. I ve svém věku v lize víceméně dominuje a já mu to moc přeju," prohlásil Hlaváč.

Sparta má podle něj aktuálně velkou sílu. "Už když jsem měl za sebou pár tréninků, tak jsem si říkal, že je to až neskutečné. Je tady strašně dobrý mančaft, jehož útočná síla je obrovská. A celkově obrovská kvalita - v tréninku to chodí na hokejku, nedostanete špatnou přihrávku. Je tady vážně hodně silný mančaft, jen si to nesmíme pokazit," řekl dvojnásobný mistr světa z let 1999 a 2005.

Na rozehrání v Benátkách

Jak ale bude vypadat jeho nejbližší budoucnost ve Spartě, pořádně nevěděl. "V zápasech za Benátky jsem si to trochu osahal. Teď jsem absolvoval první extraligový zápas, tak uvidíme, jak to půjde dál," uvedl bývalý hráč NHL, kde oblékal dres newyorských Rangers, Philadelpie, Vancouveru, Caroliny, Tampy Bay a Nashvillu.

Končit kariéru ještě nehodlá. "Poslední tři sezony jsem toho moc nenahrál, chtěl bych hrát dál, ale také je složité to takhle dělat, když jsme s rodinou v zámoří. Bude mi čtyřicet, tělo zatím drží, tak uvidíme, jak to půjde," uzavřel Hlaváč.

Čtěte také: Sparta zdolala Litvínov, Hlinka je v Klubu hokejových střelců