Přesto, že jde o přípravu, tak pikantní zápas to bude zejména pro největší letní posilu Pražanů, ještě v minulé sezoně oporu kladenské obrany Petra Hořavu.

"Měl jsem hodně nabídek z Moravy, ale už jsem toho docela dost procestoval, tak jsem chtěl být někde poblíž hlavně kvůli rodině. Už mi není dvacet, nemůžu být někde pryč. Slavia je pro mě ideální," pochvaluje si.

Slávisté už jeden zápas absolvovali, ale šlo pouze o modelové utkání, v němž byl tým rozdělen na dvě poloviny. Za jeden tým nastoupil také Roman Červenka, ovšem žádná přestupová bomba se konat nebude, mistr světa z roku 2010 a šampion české i ruské ligy během léta trénuje se Slavií pravidelně.

Přípravné zápasy Slavie
Čtvrtek 1. srpna, 17.30: Kladno - Slavia
Úterý 6. srpna, 18.00: Sparta - Slavia (v Tipsport areně)
Pátek 9. srpna, 17.00: Slavia - Pavlodar
Úterý 13. srpna, 18.00: Zlín - Slavia (Zubr cup)
Středa 14. srpna, 18.00: Přerov - Slavia (Zubr cup)
Čtvrtek 15. srpna, 17.00: Vsetín - Slavia (Zubr cup)
Čtvrtek 22. srpna, 17.30: Slavia - Briancon
Úterý 27. srpna, 17.30: Slavia - Ústí nad Labem
Čtvrtek 29. srpna, 17.30: Slavia - Chomutov
Čtvrtek 5. září, 17.00: Kobra - Slavia

Aktuální složení kádru Slavie
Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf
Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík
Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Norair Hovsepyan, Petr Hučko, Vincent Keszi, Dávid Kohút, Viktor Martínek, David Matějka, Martin Ondráček, Lukáš Sladkovský, Daniel Svoboda, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka