Začátek utkání byl ze strany domácí Sparty všelijaký, jen ne dobrý. Boleslav se drala do útoku a brankář Aittokallio se musel činit. V polovině třetiny se dokonce hosté dostali do vedení. Rozhodčí neodpískali Bruslařům zakázané uvolnění a rozhozená obrana Sparty inkasovala. Z úhlu překvapil gólmana Radan Lenc.

Po třech minutách ale odpověděl důležitou trefou Petr Vrána, když zachytil nepřesnou rozehrávku boleslavské obrany a propálil brankáře. „Nervy pracovaly, moc nám to nebruslilo. Nechali jsme soupeře procházet do hodně šancí. Můžeme být rádi, že po první třetině bylo skóre 1:1,“ prohlásil kapitán Pražanů.

Hrdina vstřelil první hattrick

Ve druhé části se obraz hry výrazně změnil, navrch měl domácí celek. A s kvalitním výkonem přišly i zasloužené góly. V rozmezí sedmi minut se postupně prosadili Řepík, Pech a Klimek. Spartě se rázem lépe dýchalo, odskočila na tříbrankový náskok.

Jenže přišla zápletka: hostující Vojtěch Němec dal sparťanským fandům opět zakusit pocit nervozity 4:2.

V závěrečné třetině přišlo rozuzlení. Pozornou hru Pražanů korunoval Michal Řepík dvěma dalšími góly. „Byl to první hattrick v mé profesionální kariéře. Určitě mě bude něco stát. Nebude to levné,“ usmíval se hrdina.

Vynaložené prostředky ho jistě mrzet nebudou. Svými góly pomohl týmu definitivně do nejlepší desítky. „Ke konci nám hlásili skóre ostatních zápasů. Když říkali, že Zlín vede (nad Chomutovem) 4:2, tak jsem věřil, že výsledek udrží,“ prohlásil Řepík.

Poslední kolo v Chomutově tak už bude jen formalitou. Sparta se nemůže posunout v tabulce směrem nahoru a bude tak čekat na soupeře pro předkolo play-off.

Výběr má stále bohatý. Čtyři týmy jsou nasoukané do rozmezí dvou bodů. „Zlín i Olomouc hrají nepříjemně, Pardubice šly v poslední době výkonnostně nahoru a Liberec hrál v uplynulých dvou letech finále. Nevybereme si, všichni budou obtížní,“ vyjmenoval potenciální rivaly Petr Vrána.

Chceme dojít co nejdál, tvrdí tým

Po utrápené sezoně, kdy byly výsledky sparťanského týmu jako na houpačce, je postup do předkola důležitým základem pro další úspěšné pokračování. Pražský celek proti Boleslavi ukázal přívětivější herní tvář a hlavně v důležitých okamžicích předvedl svou sílu. Teď může pomýšlet vysoko.

„Veliká úleva. Všechno z nás teď spadne. Nechceme se ale ukolébat postupem a vypadnout hned v předkole. Snad nám poslední zápasy pomohou a postoupíme co nejdál,“ uvedl Řepík.

Zápas proti Středočechům naznačil, že se Spartou nebude mít žádný tým lehké pořízení. Psychika, která byla hlavním problémem, by po hektickém závěru měla být posílena. Z Pražanů může být rázem černý kůň vyřazovacích bojů.

„Očekávání máme. Doufám, že si přeneseme poslední výkony také do předkola,“ dodal Vrána.