Čeští hokejisté se včera sešli k závěrečné přípravě v pražské T-Mobile Areně opět v plném počtu.

„Mám představu, kdo by koho nahradil, ale za dva dny se toho může hodně udát. Nemámdůvod sestavu tajit, ale je to těžké, rozhodují maličkosti,“ řeší dilema Hadamczik.

Trojice trenérů má k dispozici tři brankáře, osm obránců a čtrnáct útočníků. Stejně bude vypadat i závěrečná nominace, ale jména se mohou změnit po příjezdu posil z NHL.

Největším kandidátem na letenku je obránce Židlický z Nashvillu, kterému už skončila sezona v NHL.

„Zatím vím, že přijede ve středu, ale záleží na výstupní lékařské kontrole v klubu,“ neví více ani trenér.

K dalším posilám, které by mohli národní tým doplnit, patří bek Kuba a forvard Prospal, oba z Tampy.

„S Kubou jsem mluvil, chce přijet. Zítra jde na prohlídku. Pak budu vědět, co a jak. S Prospalem ještě ne, přišlo mi hloupé mu volat hnedle po utkání. Také platí, že ho chceme,“ vysvětlil Hadamczik.

Do úvahy mohli přicházet i hráči Vancouveru – obránce Lukáš Krajíček a útočník Jan Bulis. Záleželo ale na dnešním sedmém nočním utkání s Dallasem. „S oběma hráči máme zkušenosti. V Rize hráli opravdu velmi dobře,“ vzpomínal na minulý šampionát trenér, který se ale na utkání nedíval. „Bohužel nemám kde,“ pronesl.

Všech pětadvacet hráčů tedy zatím bude trénovat, třeba až do středy. „Věřím v to, co říkají kluci, ale nevím, co řekne vedení NHL,“ zůstává Hadamczik opatrným.

Hokejová reprezentace absolvovala nejen další z řady tréninků, ale stálý stereotyp si zpestřila i chvilkou focení před odletem. Do té doby hráči absolvují ještě tréninky v Letňanech. Ve čtvrtek dopoledne už odletí směr Moskva.