Fanoušci se tentokrát opravdu zlobili. „Fuj, ostuda,“ provolávali v úterý v pražské O2 Areně. Nelíbila se jim hra, kterou doma předváděli hokejisté pražské Slavie v zápase 50. kola hokejové extraligy proti Liberci.

Slávisté nakonec podlehli Bílým Tygrům 2:3. „Začali jsme celkem slušně, dostali jsme Liberec pod tlak. Bohužel nás ale zaskočila branka, kterou jsme dostali v poslední minutě první třetiny,“ říkal později slávistický asistent Jiří Čelanský. „V podstatě jsme celý zápas hráli trošku pod dekou, pod tíhou toho, že duel může rozkrýt tu tajenku předkola play off.“

Nejvíc patrné to bylo v úvodu druhé třetiny, kdy domácí nedokázali využít více než minutovou přesilovku 5 na 3. Liberecký gólman Leinonen si se střelami domácích hravě poradil a na hlavu slávistů se sypala nelichotivá slova fanoušků.„Takové šouravku,“ ohodnotil akci Slavie jeden z fanoušků.

Diváci odcházeli smutní. Radoval se ale bývalý slávistický asistent Jiří Kalous, který coby hlavní kouč vede hokejisty Liberce. „Slavia tlak nevyužila brankově a díky tomu jsme vyhráli,“ povídal.

Během včerejšího duelu se odehrál ještě jeden souboj. Proběhlo finále soutěže Místo na střídačce. Čtrnáct finalistů, kteří mohli usednout na střídačku jednotlivých týmů extraligy, se utkalo o zbrusu nový vůz. Automobil značky Seat Ibiza si nakonec odvezl Jaroslav Kořínek, fanoušek Sparty.

Slavia – Liberec 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Červenka (Havel), 55. Vašíček (Vondrka, Havel) – 20. Jareš (Kašpařík), 37. Blatný ( Moravec, Bartovič), 43. Plodek (Nedvěd, Jareš), 60. Bartovič. Rozhodčí: Minář, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 5681.

Slavia: Slipčenko – Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda – Havel, Červenka, Tomica – Kůrka, Clarke, Vondrka – Svoboda, Imbeault, Doležal – Holec, Růžička, Sklenář – Čermák. Trenér: Růžička
Liberec: Leinonen – Jareš, Rýgl, Derner, Výtisk, Moravec, Čakajík – Bartovič, Nedvěd, Podkonický – Klimenta, Kašpařík, Víšek – Vantuch, Plodek, Dušek – Matějovský, Blatný, Ondřej – Špaček. Trenér: Kalous

Kladno – Sparta Praha 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Sparta nasadila do brány z Ústí zapůjčeného Salfického, pro kterého to byla letošní extraligová premiéra. „Přikryl má zdravotní problémy stejně jako Jarina, byli jsme rádi, že jsme mohli Salfického vyzkoušet. V důležitých chvílích nás podržel,“ přiznal asistent Sparty Miloš Holaň.

Zkušený gólman držel čisté konto až do 42. minuty, kdy ho v přesilové hře překonal svým jedenáctým gólem sezony Bělohlav. Do té doby s přehledem hrající Pražané vedli díky vysoké efektivitě v úvodní třetině už 3:0. Skórovali za ni Kratěna a Ručínský.

Hned na začátku druhé části spálil tutovku kladenský Valský a naprázdno dlouho vycházeli i v koncovce laxnější hosté, než příliš lehce projel až před Cikánka Philipp, jenž vstřelil svůj první gól za Spartu – 0:3.

Kladno se pak ubránilo dvouminutové přesilovce pět na tři. „Sparta hrála dvě třetiny sebevědomě, těžko jsme mohli jít do kontaktu, protože bychom propadli, a to jsme si nemohli dovolit,“ uvedl trenér Kladna Otakar Vejvoda.

Poslední tým tabulky se prosadil až v úvodu posledního dějství zmíněnou trefou Bělohlava. Povzbuzené Kladno se do soupeře zakouslo a ve 49. minutě dalo kontaktní gól. Excelentní přihrávku Bělohlava zužitkoval Mrázek – 2:3. Bek, který v Kladně hostuje právě ze Sparty.

V závěru hrálo Kladno přesilovku umocněnou odvoláním brankáře a to byla příležitost pro Kratěnu, který gólem do prázdné branky vstoupil do Klubu hokejových střelců (250).

„Do stavu tři nula jsme hráli výtečně, byli jsme produktivní a mohli i zvýšit v přesilovce pět na tři. Vlastními chybami jsme dovolili domácím snížit a od té doby byli velmi nepříjemní,“ přiznal Holaň.

Branky a nahrávky: 42. Bělohlav (Stieler, Kuchler), 49. Mrázek (Bělohlav, Kuchler) – 4. Kratěna, 12. Ručínský (Výborný, Philipp), 36. Philipp (Hromas, Langhammer), 60. Kratěna (Koreis, Gulaši). Rozhodčí: Hribík, Barvíř – Blümel, Pešina. Vyloučení: 3:6 + Langhammer 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2561.

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Mrázek, Šmach, Mudroch – Eberle, Patera, Gengel – Bílek, Kalla, Valský – Bělohlav, Stieler, Kuchler – Rudovský, Melka, Šinágl. Trenér Vejvoda.
Sparta: Salfický – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Macholda, Vydarený, Bolf – Kratěna, Broš, Koreis – Výborný, Ton, Ručinský – Hrdel, Langhammer, Hromas – Látal, Podlešák, Kafka. Trenér: Volek.