„Vyhrál šťastnější tým,“ glosoval zápas Jan Srdínko, asistent hostujícího kouče. Jeho kolega ze střídačky Milan Razým nabádal své svěřence, aby se soustředili na začátek duelu. Marně.

Chyběl pohyb 

Do utkání vstoupila lépe Energie. Po 43 vteřinách otevřel skóre utkání Petr Stloukal, který vykoupal gólmana sešívaných Dominika Frodla. Podruhé rozburácel KV Arenu Daniel Vrdlovec, jenž v 9. minutě zvýšil skóre na 2:0.

Slavia toho v první třetině moc nepředvedla. A mnozí fanoušci jí rázem předpovídali debakl. „Jako již tradičně jsme tady měli špatný vstup do utkání,“ kroutil hlavou Srdínko a zmínil největší problém: „Chyběl nám pohyb.“ Avšak ve druhém dějství se obraz hry diametrálně změnil. Sešívaní dokázali utkání otočit. A to během necelých čtyř minut. Jak se to odehrálo?

Favorit musel dotahovat

Ve 31. minutě se prosadil Martin Šagát, jehož posléze napodobil Marek Račuk. Tenhle inkasovaný gól s domácími otřásl. Trvalo jen 23 vteřin, než Pražané dali třetí gól trestné střílení proměnil Zdeněk Doležal.

„Od druhé části jsme do toho vlétli a vytvořili jsme si řadu šancí. Zaslouženě jsme ji vyhráli a šli jsme do vedení,“ komentoval změnu hry hostů jejich asistent. Domácím začalo téct do bot. Favorit semifinále musel dotahovat.

Západočeši (jejich první formace) však ukázali sílu. Tomáš Rachůnek našel ve 44. minutě najetého Jakuba Fleka, jenž střelu umístil přesně pod vyrážečku. „Musím před hráči smeknout. Ustáli těžkou situaci,“ líčil domácí trenér Tomáš Mariška. Do konce základní hrací doby už gól nepadl. Šlo se do prodloužení. Trvalo jen 28 sekund. Pak opět zasáhla dvojice Rachůnek + Flek.

Dnes druhý zápas 

„Jsme rádi, že jsme vydřeli první bod, ale Slavia jednoznačně ukázala, v čem je její síla. Čeká nás tuhý boj,“ dodal Mariška. Ano, už dnes je na programu druhý zápas semifinále. Slávisté by potřebovali získat bod, aby se jim domů jelo lépe. Příklad si třeba mohou vzít z Kladna: Rytíři včera na úvod druhé série překvapili České Budějovice. Mimochodem znovu na pár vteřin naskočil také Jaromír Jágr.