V utkání padlo devět gólů. Z toho šest v početní výhodě.

Třikrát se radovali slávisté, navíc i jednou z trestného střílení. Hosté byli při přesilovce úspěšní také třikrát. „Byl to zvláštní zápas,“ pronesl hostující trenér Antonín Stavjaňa.

Smutným nedělním hrdinou se stal třinecký Vojtěch Polák. Vstřelil hattrick, ale bodový zisk pro tým z toho nakonec nebyl. „Takže zklamání,“ neměl radost s výjimečného večera.

Tým Vladimíra Růžičky napravil páteční kolaps. V pátek odjel Liberec s výhrou 7:1. „Chtěli jsme předvést jiný výkon,“ povídal Roman Červenka, který dal dva góly a na jeden přihrál.

Obě mužstva měla včera o co hrát. Slavia o první místo, na které se po porážce Pardubic opět dostala, a účast v Lize mistrů.

Třinec zase o předkolo play off. Před zápasem byl desátý. A už dopředu věděl, že na této pozici setrvá i po utkání. Nulovým ziskem si ale moc nepomohl. „Za stavu 4:4 jsme měli spoustu slibných šancí. Slavia byla viditelně nervózní, škoda, že tam nic nespadlo,“ litoval Stavjaňa.

Lákadlem pro fanoušky byl včera Jaroslav Bednář. „Protáhne svojí bodovou šňůru na dvaadvacet utkání v řadě,“ ptali se. Protáhl.

V 36. minutě bylo pro faulu Jana Výtiska na Červenku, nařízeno trestné střílení.

A byl to „překvapivě“ Bednář, který zamířil k puku do středového kruhu. V tu chvíli fanoušci domácího specialistu vytleskali na otevřené scéně.

Za pár sekund se hráč s číslem 21 nemýlil a jeho rekordní série stále trvá. Další pokračovaní je na řadě zítra proti Kladnu.