Jedním z důvodů, proč se vedení hlavního města nelíbí hokejové šílenství na Staroměstské náměstí je i neukázněnost fanoušků. Často se stávalo, že lidé lezli po soše Mistra Jana Husa, kterou nedávno restaurovali. Navíc v příštím roce už v místě obrazovek objeví Mariánský sloup. Zatímco minulé vedení přemýšlelo, že o sportovních svátcích přesunou obrazovky na Letnou, klub Ano má prý jiný plány.

Fandové se v sobotu i v neděli mohou sejít ve fanzónách na střeše Galerie Harfa a v dolní části Václavského náměstí. Minulé zápasy pak mohli lidé zhlédnout na obrazovce ve Žlutých lázních. Ta se ale přesunula na zmíněné Staroměstské náměstí. Další zóna je potom v Hergetově cihelně, což je základna pro fanoušky ze severských zemí.

U stanice metra Opatov jedenáctá městská část už ve čtvrtek nabídla první přenosy na obrazovce. Fandit přišel i starosta Jiří Štyler.

Anketa: Vybojují čeští hokejisté medaili? Kde budete fandit?

Bohuslav Sobotka, premiér: Věřím, že po skvělém výkonu s Finskem Kanadu nejen potrápíme, ale i porazíme. Stříbro nebo zlato by našemu týmu slušelo… Přijdu také v sobotu fandit přímo do haly.

Jan Maxián, herec: Pokud porazíme javorový sirup, vodka nebo hamburger nás už nezastaví. Takže jestli budou Kanaďané, jak říkal Jaromír Jágr hratelný, myslím, že český tým už nezastaví nic. Víkend budu trávit ve studiu, možná změním plány.

Michal Prokop, zpěvák a muzikant: Budu rád, když naši hoši vyhrajou zlatou, ale asi to bude spíše nakonec bronzová. Tak bych to asi odhadoval. Nejsem úplně fandící typ, zápas budu sledovat doma u televize než v hospodě s kamarády.

Radek Jaroš, horolezec: Ve čtvrtek jsem fandil v posteli, protože musím ještě rehabilitovat rameno. Všichni si přejeme, aby vyhráli naši. Zdá se mi, že se zlepšili. Kanada je silnější, takže bude hlavně záležet na tom, jestli se štěstí přikloní na naši stranu.

Jiří Krampol, herec: Celý víkend točíme dopoledne i odpoledne pořad, takže pokud budu mít čas, budu přilepený na obrazovce. Jsem velký fanoušek, takže bych tipoval, že skončíme bronzoví, maximálně stříbrný. Ale to se ještě uvidí.

Miroslav Kalousek, poslanec: Byl jsem na čtvrtfinále s Finskem a byl to úžasný zážitek. Nemohu ale dnes mluvit. O víkendu budu fandit u televize. Doufám v medaili, moc bych jim přál zlatou, ale vzhledem k výkonům Kanady, bych byl rád i za bronz.

Adriana Krnáčová, primátorka Prahy: Česká reprezentace snad dopadne úspěšně. Jasně, fandit budu, možná dokonce na stadionu.

Vratislav Mynář, kancléř prezidenta: Obávám se, že nás čeká s Kanadou nejtěžší souboj. Pokud ale postoupíme, tak se staneme mistry. Fandit určitě budu, ale záleží na zdravotním stavu mé těhotné manželky. Když to půjde, tak bych šel rád osobně podpořit naše hokejisty.

Marian Jurečka, ministr zemědělství: Věřím, že česká reprezentace získá minimálně medaili. Budu fandit, s Finskem jsem se díval a v sobotu plánuji také. Půjdu si někam sednout na pivko. Doufám, že v nedělním finále V O2 aréně uvidím Českou republiku.

Petr Fiala, poslanec a předseda ODS: Nikdy netipuji, nebudu ani teď. Hokej mám rád a naší reprezentaci přeji co nejlepší výsledek! Zápas s Kanadou budu sledovat v televizi na jedné společenské akci. Na stadionu být nemohu, ale fandit budu, jako bych tam byl.

Milan Chovanec, ministr vnitra: Fandit budu u televize. S Kanadou vyhrajeme 3:2 a pak půjdeme pro zlato.

Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu ANO: Věřím, že vyhrajeme! Fandit budu doma v Prostějově u televize.

Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1: Myslím, že získáme zlatou medaili. Budu fandit zřejmě u televize, neboť nemám na poslední zápasy lístky. V opačném případě bych jistě byl přítomen v O2 aréně osobně.

Jiří Štyler, starosta Prahy 11: Ve čtvrtek jsem fandil u obrazovky na Opatově a o víkendu budeme mít rodinnou oslavu, takže se budeme dívat spolu. Myslím si, že sobotním zápasem to pro nás končí . Budeme bojovat o třetí místo.

Ondřej Kepka, režisér, herec: Byl jsem se dívat v O2 aréně na dva zápasy, takže jsem už nasál atmosféru. O víkendu se budu dívat doma v klidu u kafíčka nebo dobrého vínka. Podle mě zvítězíme na USA a budeme třetí a Kanada porazí Rusko.

Matěj Ruppert, muzikant: Klukům věřím, protože hrajou skvěle. Čtvrteční hokej byl nádherný, přišlo mi to jako zlatý časy. Jsem přesvědčený, že Kanadu porazíme. A i kdyby ne, je náš tým stejně nejlepší. Fandit budeme na soustředění s kapelou.