Výhra se ale vůbec nerodila lehce a když se v polovině utkání trefil Rissanen, vedl švédský tým už 3:0, jelikož už před tím se prosadili jeho spoluhráči Bromé a Näkyvä. Do konce prostřední dvacetiminutovky v tu chvíli zbývalo deset minut a na postup Pražanů by si nevsadil ani ten nejoptimističtější fanoušek Sparty. Pak se ale začaly dít věci…

Ve 31. minutě se trefil Dvoráček, ve 35. Forman, ve 38. srovnal Buchtele a chvíli před druhou sirénou poslal sparťany do vedení Tomášek!

"Už v první třetině to nebylo z naší strany ono. Měli jsme špatný pohyb, takže jsme si v kabině řekli, že je to jen o nás. Věděli jsme, že musíme přidat a věřili jsme, že když zlepšíme pohyb, můžeme se zápasem něco udělat," řekl jeden ze střelců Jan Buchtele.

Švédský tým nastoupil do třetí části aktivně a chtěl si vzít vedení zpátky. Hrdinou zápasu ale byl sparťanský brankář Kořenář, který za svá záda už nepustil jediný puk!

Ve finále se Pražané utkají s vítězem zápasu Ambri-Piotta - Davos.

Sparta Praha - Örebro HK 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Dvořáček (Konečný, Moravčík), 35. Forman (Přibyl, M. Jandus), 38. Buchtele (Mikliš), 40. Tomášek (E. Thorell) - 4. Bromé (Abols, Wikman), 23. Näkyvä (Howden), 30. Rissanen (Howden). Rozhodčí: Lemelin (USA), Wiegand - Cattaneo, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:3. Bez využití.

Sparta: Kořenář - Krutil, Kempný, M. Jandus, Mikliš, Tomek, Moravčík, Böhm - Řepík, Sobotka, Forman - Tomášek, Horák, E. Thorell - Safin, D. Vitouch, Buchtele - Dvořáček, G. Thorell, Konečný - Přibyl. Trenéři: Hořava a Wallson.