Výkony a hlavně výsledky pražského týmu lze označit mnoha barvitými přízvisky, ale rozhodně ne jako konzistentní. „Je to jako na houpačce,“ kroutil po posledním zápase hlavou sparťanský kapitán Michal Řepík. „Jeden zápas hrajeme výborně, ve druhém zase naopak. Těžko říct, proč to tak je, sami neznáme odpověď. Trenéři párkrát promíchali složení řad, ale to na výkony rozhodně nemá vliv,“ přemítal ostřílený útočník.

Sparta je v extraligové tabulce sice stále třetí (na druhou Plzeň ztrácí tři body, na vedoucí Třinec pět) a má i třetí nejúdernější ofenzivu v soutěži, vzhledem k početným koronavirovým zásahům do programu základní části jde ale o poněkud zkreslující údaje. Pražané už totiž odehráli sedmnáct zápasů, zatímco třeba Oceláři jen třináct. A přesto posbírali víc bodů.

Mužstvo se sparťanskými ambicemi by za daných okolností mělo být v pořadí výš, jenže to zatím hatí nevyrovnanost výkonů. Po listopadovém restartu extraligy se až příliš často stává, že po jednoznačném vítězství následuje prohra.

Důvody zvláštní sparťanské houpačky zatím neznají ani trenéři. „Pracujeme na tom, ale nechceme se v tom moc pitvat, abychom si pak v hlavách nevytvořili nějaký blok,“ řekl po prohře s Litvínovem jeden ze dvou hlavních koučů Josef Jandač.

Zápas proti Ocelářům

Bude-li „houpavá“ tendence pokračovat, měla by Sparta čistě teoreticky v dalším duelu uspět. V úterním 23. kole ovšem nedostane nic zadarmo: nastoupí totiž na ledě Třince, který v sezoně ještě ani jednou neprohrál v normální hrací době. V domácím prostředí pak Oceláři vyhráli všech sedm dosavadních mačů.

„Jedeme do Třince, kde nás čeká těžká prověrka,“ uvědomuje si Řepík. „Musíme se zlepšit ve všech směrech, abychom se dostali zpátky na vítěznou vlnu a udrželi výkony nahoře,“ dodal kapitán.

Proti zarputilému Litvínovu scházel Spartě důraz i přesnost v kombinaci. Třinec bude chyby v rozehrávce trestat ještě razantněji. Podaří se Pražanům získat cenný skalp premianta?