Její junioři zdolali na holešovickém ledě své červenobílé protějšky 3:2 po samostatných nájezdech, zatímco holešovičtí dorostenci dobyli led v Edenu a odvezli si z Vršovic vítězství 4:1. V obou případech se sparťanům podařilo zvrátit pro ně nepříznivý vývoj utkání.

„Vyhráli jsme a máme dva body. To je pro mě důležité. Den předtím jsme vybojovali tři v Mladé Boleslavi, ale toto vítězství je pro mě samozřejmě cennější, neboť je to derby,“ přiznává šéftrenér sparťanských juniorů, bývalý reprezentant a útočník New Yorku Islanders David Volek.

Slávisté vedli v Tesla Areně ještě 15 minut před koncem 2:0, pak ale během čtyř minut dvakrát inkasovali a po remíze 2:2 přidali domácí další bod zásluhou úspěšného blafáku Davida Tůmy v samostatných nájezdech.

„Hrajeme kromě toho o účast v play off, proto jde o důležité body,“ říká Volek.

Ve 24členné soutěži je nyní Slavia sedmá a Sparta dvanáctá, v 1. kole play off (osmifinále) nastoupí celkem 16 družstev. Do konce základní části chybí už jen jedno dvoukolo a teoreticky se mohou potkat Pražané hned v úvodu vyřazovací části. „To by byly sváteční souboje. Bohužel se tady hraje play off jen na dva vítězné zápasy,“ upřesnil 42letý kouč mladých sparťanů.

„Důležité je dostat se do play off a pak se uvidí. Ve vyřazovacích bojích je to o momentální formě,“ myslí si trenér juniorů Slavie Josef Turek. Ten si ale už před sezonou, kdy do Slavie přišel ze Vsetína, nasadil sám sobě docela vysokou laťku: „Nemůžeme si dovolit hrát někde dole v tabulce s týmem, který má jmenovku HC Slavia Praha. Musíme vyhrávat a tvrdě pracovat,“ tvrdí mladý muž, který společně s Jiřím Kopeckým z Kladna vede i reprezentační sedmnáctku.

Rozložení sil v juniorech je ale přece jen odlišné od seniorů, někdejší nadvláda mládežníků Slavie je už minulostí. Juniorům aktuálně vládnou Vítkovice, kvalitní týmy mají i Litvínov s Plzní. Pražané přece jen trochu zaostávají.

V souboji dorostenců v Edenu vedli domácí slávisté po dvou třetinách 1:0, pak ale čtyřikrát udeřili svěřenci trenéra Richarda Žemličky. Slavii tak oplatili prosincovou domácí prohru 4:5.

Mezi dorostenci jsou však na tom oba zástupci metropole přece jen lépe než junioři, Sparta je těsně před koncem základní části pátá a Slavia hned za ní šestá. I tady vedou tabulku Vítkovice .