„Nechci hodnotit konkrétní jména, nejdříve se to musí dozvědět ode mě, každopádně někteří odehráli lepší zápasy, někteří horší. Nebo třeba první zápas slušně a druhý hůř, případně obráceně. Chtěli jsme v pátek udělat zúžení, ale i vzhledem ke zdravotním problémům některých hráčů jsme to trochu pozdrželi, chceme je vidět dál a necháme to na příští týden,” doplnil Tvrzník.

Jeho svěřenci se na úvod přátelských zápasů postavili Kolínu, proti kterému odehráli bezgólovou bitvu. Po samostatných nájezdech se nakonec slavisté radovali z vítězství 1:0, když se pod rozhodující pokus podepsal Vojtěch Polák.

„Kolín přijel s relativně mladým mužstvem, a i vzhledem ke kvalitě ledu to byl docela boj a bylo to hodně syrové. Naopak zápas v Chomutově, který má sice druholigové, ale velice zkušené a kvalitní mužstvo, nám ukázal některé nedostatky, zejména co se týká obranné činnosti. Inkasovat čtyři góly za půl zápasu, to je pro mě nepřijatelné,“ vyhlásil jasně Tvrzník.

Slavia sice v Chomutově zvítězila 6:4, ale čtyři inkasované branky od soupeře z nižší soutěže pro ni nejsou příliš dobrou vizitkou. „Pořád je to ale příprava a pro nás je to hlavně o tom, abychom zhruba věděli co čekat od nových hráčů,” doplnil slavistický kouč.

O místo v týmu aktuálně bojují obránci Jakub Dráb, Richard Patzelt a Jiří Stejskal a útočníci Matěj Kvasnička, Tomáš Labuzík, Stanislav Tichý, Vojtěch Polák a Jan Půček. Mužstvo už opustil bek Zoran Fiala, který bude hrát za Letňany, a nejasný je osud dalšího zadáka Tadeáše Hejdy. Toho si vypůjčilo do přípravy extraligové Kladno, které o jeho pokračování bude dost možná usilovat.

„Příští týden by se měli do tréninků zapojit Eddie Kulda a Karel Křepelka, i z toho důvodu pak budeme už muset kádr opravdu zúžit,“ dodal Tvrzník s tím, že lotyšský forvard se dosud připravoval individuálně a Křepelka trénoval s Mladou Boleslaví.

Oba borci, jež by se měli k mužstvu připojit v průběhu týdne, se můžou těšit na náročný tréninkový program. „I v den zápasu máme klasický pětačtyřiceti až padesátiminutový trénink, kluci jdou do zápasu z únavy, i proto kvalita není v zápasech taková, jaká by měla být v sezoně. Ale to je každý rok stejné a mají to tak všechny týmy, my jsme rádi, že vidíme kluky v zátěži,” popsal Tvrzník s tím, že přes víkend dostali hráči zasloužené volno.

Slavia má před sebou v rámci přípravy ještě osm zápasů. Dvakrát se utká se Sokolovem, Litoměřicemi a Kladnem a po jednom utkání odehraje proti Letňanům a Mladé Boleslavi. Do nového ročníku Chance ligy pak vstoupí Tvrzníkovi svěřenci ve středu 13. září, kdy doma přivítají opět Litoměřice.