Do programu druhé nejvyšší  hokejové soutěže v minulých dnech zasáhl koronavirus a oba celky tak do zápasu vlétly s velkou chutí. Jako první se prosadili domácí, když v sedmé minutě otevřel skóre Vlček. Na další trefu čekali fanoušci až do poloviny utkání, ale za to se během pěti minut rozsvítilo brankové světlo hned třikrát. Na Vlčkův gól odpověděl Cachnín, slávistům vrátil brzy vedení Pšenička, ale vzápětí z trestného střílení srovnal Čachotský.

Ve třetí části byli soupeři z Vysočiny o něco lepší. Domácí ale v čele se skvěle chytajícím brankářem Michajlovem odolávali a už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, v 58. minutě se ale do odraženého puku opřel Zadražil a bylo rozhodnuto.

"V první třetině jsme měli hrozný přístup a už po ní mohlo být po zápase, když jsme záhadným způsobem vedli. Druhá a třetí třetina možná nějak mohly vypadat, ale ve třetí třetině, když jsme měli tři přesilovky, jsme nebyli schopní ani vystřelit. Když se podíváte na statistiku, kolik měli střel oni a kolik my, a když nevyužijeme přesilové hry, které nám byly umožněny, tak to bylo špatné a musíme se nad sebou hodně zamyslet," nešetřil kritikou trenér domácích Jiří Veber.

Jeho jihlavský protějšek Viktor Ujčík byl pochopitelně spokojenější. "Vyhráli jsme zaslouženě, kluci dřeli. Oba gólmani předvedli nadstandardní výkon, protože pro hráče bylo těžké se prosadit. Nakonec jsme měli trochu více štěstí na závěr a za to jsem strašně moc rád," poznamenal.

Z hokejového utkání Chance ligy  Kolín - Slavia Praha
Kolínští Kozlové trkli slávisty pětkrát. Ti klesli na sedmé místo

Slavia - Jihlava 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 7. Vlček (Hovorka, Brož), 31. Pšenička (Barák) - 28. Cachnín (Rutar), 33. Čachotský z trestného střílení, 58. Zadražil. Rozhodčí: Pilný, Zavřel – Hnát, Štěpánek. Vyloučení 4:6. Využití 1:0. V oslabení 1:0. Diváků: 570.

Slavia: Michajlov – Krejčí, Veber, Duda, Hovorka, Zelingr, Havel, Barák – Vlček, Knotek, Žejdl – Kafka, Poletín, Kružík – Doležal, Machač, J. Brož – Pšenička, Kern, Soukup.

Jihlava: Wolf – Mareš, Rutar, Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Eliáš – Čachotský, Skořepa, Havránek – Helt, Lichanec, Illéš – Cachnín, Juda, V. Brož – Harkabus, Zadražil, Seman.