Téměř devět tisícovek diváků se v pátek večer rozhodně nenudilo. Bylo to jako na houpačce… Olomouc rychle vedla, Sparta srovnala, hosté vzápětí opět odskočili, domácí zase srovnali… Po první třetině platil stav 2:2 a zlom zápasu přinesla ta druhá. V polovině zápasu se Olomoučtí dostali potřetí do vedení, ale to jim vydrželo jen pár vteřin a ještě do druhé sirény sparťané dvakrát udeřili a rázem to bylo 5:3. Zbytek zápasu už si pohlídali a navíc ještě přidali jeden gól.

"Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře, Olomouc byla rychlejší, silnější, výborně otáčela hru. Nám se naštěstí vždycky rychle podařilo zareagovat na obdržené góly a v závěru druhé části nám to tam trošku napadalo, což rozhodlo. Parametry podle mě měla pouze třetí třetina," hodnotil sparťanský kouč Josef Jandač. 

Hosté byli pochopitelně zklamaní. Třikrát vedli, ale nakonec domů na Hanou odjížděli bez jediného bodu. "Dobře jsme začali a ještě ve druhé třetině jsme vedli 3:2, během pár minut jsme pak ale o vedení přišli a to rozhodlo. Celé to rozsekl gól na 3:4, který nás srazil. Ve třetí třetině nás Sparta už k ničemu nepustila," uznal olomoucký kouč Jan Tomajko.

Dvěma góly se na výhře podílel švédský útočník Erik Thorell. "Bylo to velmi náročné utkání, ale zároveň jsem si ho moc užil. Přišlo hodně diváků, byl to skvělý zápas. Atmosféra byla výborná," pochvaloval si. "Prohrávali jsme třikrát o jeden gól, chyběly nám vstřelené góly. Efektivita byla z naší strany ve druhé třetině velmi dobrá. Dali jsme tři branky rychle za sebou, což bylo pro nás velice důležité," dodal.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Vitouch (Forman, Dvořák), 13. Thorell (Moravčík, Horák), 33. Strnad (Stoljarov), 35. Thorell (Tomášek, Chlapík), 37. Matuškin (Dvořák, Sobotka), 58. Forman (Moravčík) - 2. Rašner (Olesz, Navrátil), 10. Krejčí z trestného střílení, 33. Navrátil (Švrček). Rozhodčí: Šír, Kika - Komárek, Bohuněk. Vyloučení 1:2. Využití 1:0. Diváků: 8498.

Sparta: Hudáček - Dvořák, Matuškin, Jandus, Polášek, Moravčík, Jurčina - Řepík, Sobotka, Tomášek - Chlapík, Horák, Thorell - Šmerha, Vitouch, Forman - Dvořáček, Stoljarov, Strnad.

Olomouc: Konrád - Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rašner - Nahodil, Krejčí, Klimek - Bambula, Knotek, Kusko - Kunc, Navrátil, Olesz - Burian, Lichanec.