Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu a byl to frýdecký Haas, kdo otevřel střelecký účet. S domácími to ale nezamávalo, rychle srovnal Klikorka a před odchodem do šaten strhl vedení na sešívanou stranu Šmerda. Rozhodnutí padlo v závěrečné desetiminutovce, kdy nejprve navýšil náskok Strnad a při hře hostů bez brankáře dal výsledku konečnou podobu Všetečka.

"Bylo jasné, že s Frýdkem jsou to vždy vyrovnané zápasy, aspoň co jsem tady na Slavii – že nepadne moc gólů, předchozí zápasy skončily 1:1 a 2:1. Nedala se čekat nějaká přestřelka. My jsme do první třetiny nevstoupili moc dobře, ale náš výkon měl po celou dobu stoupající tendenci. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, po dlouhé době jsme si pomohli přesilovkami a zápas jsme otočili. Myslím si, že třetí třetinu jsme odehráli úplně skvěle, až do faulu čtyři minuty před koncem jsme soupeře do ničeho velkého nepustili. Při hře 6 na 4 si vytvořili tlak, měli jsme štěstí, že nesnížili. Musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení, což nám chybělo v posledním zápase v Porubě. Dneska jsme to předvedli a díky tomu bereme tři důležité body. Stejně jako Frýdek bojujeme o předkolo, takže jsou to pro nás důležité body," těšilo trenéra Slavie Daniela Tvrzníka.

Slavia – Frýdek-Místek 4:1 (0:0 2:1 2:0)

Branky: 30. Klikorka (Šmerha, Knotek), 37. Šmerha (Klikorka), 52. Strnad (Simon), 60. Všetečka (Knotek) – 28. Haas (Klimša). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Kotlík, Maňák. Vyloučení 1:4. Využití 2:0. Diváků: 605.

Slavia: Málek – Klikorka, Hejda, Žovinec, Matyáš, Barák, Szathmáry, Němeček – Stehlík, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, Šmerha – Mrňa, Kern, Brož – Krliš, Simon, Strnad.

Další výsledky: Litoměřice – Zlín 1:4, Třebíč – Poruba 5:3, Prostějov – Vsetín 5:2, Kolín – Pardubice B 4:2, Přerov – Šumperk 8:5, Sokolov – Jihlava 20. února