Červenobílí přitom začali čtvrteční tahák první ligy fantasticky. Sedm minut nepustili domácí za půlku a otevřeli skóre utkání zásluhou Račuka, který tak zaznamenal svůj patnáctý bod ve stejném počtu zápasů v dresu Slavie.

Jenže ve zbytku duelu už jen hostující celek přihlížel koncertu Rytířů, kteří získali absolutní kontrolu nad průběhem hry.

Skvělý úvod Sešívaným nepomohl

„Začali jsme výborně, sedm minut jsme nepustili Kladno ze třetiny, vytvářeli jsme si souvislý tlak a dali gól,“ řekl asistent slávistického trenéra Jana Srdínko.

Podobně mluvil jeho protějšek a někdejší spoluhráč ze Vsetína i Kladna Pavel Patera. „Poněkolikáté za sebou jsme začali špatně, prohrávali všechny souboje a můžeme děkovat brankáři Cikánkovi, že jsme prohrávali jen o gól,“ přiznal někdejší olympijský vítěz.

Družina kouče Hořavy převzala otěže utkání a dvěma trefami nejproduktivnějšího hráče týmu Machače otočila ještě do pauzy na 2:1. Druhý gól zabolel Slavii o to víc, že padl pouhých patnáct vteřin před sirénou.

Ach, ta oslabení

„Upozorňovali jsme hráče, že Kladnu jdou přesilovky, před Vánoci proměnilo čtyři. Asi si to ale chtěli vyzkoušet na vlastní kůži,“ naštvaně hodnotil Srdínko fauly svých svěřenců, které dokázali domácí využít hned ke třem trefám.

Pražané se sice díky početní výhodě ještě jednou vrátili do zápasu, když se po výborné přihrávce Endála trefil Doležal. Jejich naděje ovšem netrvala dlouho.

Kladenští Rytíři je od té doby už nepustili do hry. Pěti góly rozhodli o osudu šlágru, vyhnali z branky Frodla a prodloužili svou vítěznou sérii po výhře 7:2. Slavia o tu svou naopak přišla. Po pěti úspěších padla a nový rok odstartovala sešupem na pátou příčku za Přerov.