Velký aplaus sklidil třeba Tomáš Hertl. Ten se na straně střelců zúčastnil soutěže v úspěšnosti brankářských zákroků a Jordana Binningtona ze St. Louis ani nepřekvapilo, že se na něj místo útočníka San Jose rozjel Justin Bieber.

Právě masku populárního zpěváka si totiž český hokejista nasadil, a byť za svůj kousek sklidil velký aplaus publika, na jeho sportovní výkon to už tolik pozitivní vliv nemělo, protože pražský rodák dokázal sotva zakončit a jeho protějšek neměl se zákrokem nejmenší problémy a nakonec celou soutěž vyhrál.

Zdroj: Youtube

Hertl při svém pokusu hned na začátku viditelně podklouzl. „Udělal jsem to záměrně,“ řekl po svém vystoupení. „Bylo to jako vtip, ale když jsem spadl, maska se začala pohybovat, takže jsem neviděl puk, tak jsem byl před střelou trochu nervózní,“ vysvětloval Hertl, proč mu jeho pokus nevyšel úplně ideálně. „Mohu říct, že jsem byl na pár vteřin Justinem Bieberem,“ smál se však.

V novém kabátě se představila soutěž střelců, respektive i střelkyň. Tentokrát totiž nejen, že se střílelo z tribuny, ale zápolení se zúčastnily i ženy. Hillary Knightová a Marie.Philip Poulinová nakonec předčily třeba i Davida Pastrňáka, na vítězného Patrika Kanea si už ale nepřišly.

Nejrychlejším bruslařem se tentokrát stal Mathew Barzal, kterému na obkroužení kluziště stačilo 13,175 sekundy, nejpřesnější střelu má zadák Caroliny Jaccob Slavin. Již celkem tradičního vítěze má soutěž o nejtvrdší střelu, kterou už počtvrté opanoval Shea Weber, jenž napálil puk rychlostí 171 kilometrů za hodinu.

Pavel Francouz v dresu týmu zámořské NHL Colorado Avalanche
NHL je obrovský fofr. Stále se rozkoukávám, říká brankář Pavel Francouz

Ženy o sobě daly v St. Louis vědět ještě jednou, to když se představily v ženském utkání hvězd. Kanaďanky v duelu hraném na dvakrát deset minut vyhrály nad svými americkými soupeřkami 2:1.

Dovednostní soutěže NHL:

Nejrychlejší bruslař: Mathew Barzal (New York Islanders) 13,175 sekundy

Úspěšnost zákroků: Jordan Binnington (St. Louis) 10 zásahů

Nejpřesnější střela: Jaccob Slavin (Carolina) 5 terčů za 9,505 sekundy

Nejtvrdší střela: Shea Weber (Montreal) 106,5 mil/hod. (cca 171 km/hod.)

Shooting Stars: Patrick Kane (Chicago)

Dominik Kubalík  - Utkání NHL Global Series: Philadelphia - Chicago, 4. října 2019 v Praze.
Kubalík dál oslňuje NHL. Dvacátým gólem sezóny se přiblížil Jágrovi