Úvod zápasu se Pražanům vůbec nepovedl a Benátky měly otěže zápasu jasně ve svých rukách. „Kdyby to bylo v první třetině 3:0 pro soupeře, nikdo by se nemohl divit. Bylo to bez pohybu, bez soubojů. Hodně nás podržel Martin Michajlov,“ chválil asistent trenéra Říhy Jan Srdínko svého gólmana, který je i ve svých 25 letech tím nejzkušenějším strážcem svatyně ze slávistické trojky.

V úvodní části se prosadil benátecký Šafařovský, čtyři minuty po změně stran přidal druhou trefu Niko. Akcie Slavie v tu dobu prudce klesaly, ovšem přišla 26. minuta a v ní šťastných deset vteřin, během kterých srovnali Barák s Dudou. Začínalo se znovu.

„Místo toho, abychom šli do vedení, tak jsme vypadli z role. Domácí dostaly do tempa přesilové hry. Škoda, mohli jsme vést 3:0 a věřím, že bychom to už dotáhli,“ kroutil nechápavě hlavou kouč Benátek Valdemar Jiruš.

Vítězství vystřelil Kubík

Když už se jeho svěřenci dostali do šance, stál proti nim výborně chytající Michajlov. Ten svůj tým několikrát podržel a domácí pak v 51. minutě sami udeřili, když se prosadil mladý Kubík. Jeho trefa se nakonec ukázalo být tou vítěznou.

Mezi hokejisty se říká, že kdo nepromění přesilovku pěti proti třem, nemůže vyhrát. A právě to se stalo hostům. V závěru zápasu hráli bez osmi vteřin celé dvě minuty ve dvojnásobné početní výhodě, ale nedokázali si vytvořit ani vážnější šanci.

„S body za vítězství jsme maximálně spokojení. Ale přijímáme je s pokorou, protože víme, že náš výkon nebyl úplně optimální. Byla tam spousta chyb, na kterých musíme zapracovat,“ neusíná Srdínko na vavřínech.

Zda mají slávisté opravdu dobrou formu, to ukáže příští týden. Čekají je totiž první dva týmy tabulky, České Budějovice s Přerovem, a k tomu nevyzpytatelná Jihlava.