„Poslední dva zápasy pro nás byly velký test. Je vidět, že jsou Pardubice i Vítkovice dobré týmy. Jsem rád, že jsme se s nima poměřilia dokázali jsme si, že proti nim můžeme hrát a zasloužíme si respekt,“ hrdě hlásí sparťanský kapitán Michal Řepík.

Před reprezentační přestávkou jsou svěřenci trenérů Hořavy a Wallsona v perfektním rozpoložení a v klidu se mohou připravovat na rozhodující část sezony.

„Výhra nad Pardubicemi byla veliká vzpruha. Byl to obrovsky těžký zápas. Neměli jsme dobrý nástup, a přesto, že to bylo po první třetině 1:1, Pardubice byly lepší než my. V průběhu zápasu se hra vyrovnala, přesilovka pět na tři změnila ráz zápasu a od té doby byli lepším týmem,“ vrací se Řepík k nedělnímu šlágru.

Pohádka o kouzelníku Milošovi

Nadšení nepanuje pouze v hráčské kabině, ale takév kancelářích vedení klubu. Touha vyhrát první mistrovský titul od roku 2007 je obrovská.

„Jsem hrozně rád za úspěchy v posledních zápasech. Ukázali jsme obrovskou vnitřní sílu, otočili jsme zápasy s Vítkovicemi i Pardubicemi. Mám z týmu skvělý pocit. Nemůžeme ale podléhat uspokojení. Reprezentační přestávku rozhodně neproflákáme,“ vzkázal fanouškům na klubovém webu sportovní ředitel Petr Ton.

Sparta ve šlágru kola hostila na svém ledě Pardubice.
Obrazem: Velký obrat a třetí výhra nad lídrem. Sparta opět udolala Pardubice

Klíčová událost dosavadního průběhu sezony byla změna trenérů. Když byl na začátku listopadu odvolán Pavel Patera, Sparta byla v tabulce třetí od konce. Nástup Miloslava Hořavy a jeho parťáka Hanse Wallsona lil do týmu neuvěřitelnou dávku čerstvé krve a tým začal hrát jako vyměněný.

„Působí to až neuvěřitelně, jako kdyby byl Miloš kouzelník. Když přicházel, o přímém postupu do play off jsme raději moc nemluvili. Bylo to jen přání. Teď jsme třetí a útočíme na druhou pozici. Přímý postup do čtvrtfinále je nyní jasný cíl. A Miloš? Samozřejmě, má u hráčů obrovský respekt, všichni byli z jeho návratu nadšení. Ale tým se začínal zvedat už před jeho příchodem a výrazně mu napomohl také Hans Wallson. Věřili jsme, že tento kádr má na mnohem víc, než předváděl v první polovině soutěže. Nyní se to potvrzuje a snad nadále bude,“ dodal Ton.

Tento týden je v plánu zmiňovaná reprezentační přestávka, v tom následujícím jedou sparťané ve středu 15. února do Karlových Varů, o dva dny později do Českých Budějovic a v neděli pak do Liberce.

Hokejisté Slavie přivítali na domácím ledě Kolín ve speciálních dresech.
Kolín neměl šanci. Slávisté mu ve speciálních dresech nasázeli šest gólů