Ona série Slavia - Prostějov vypadá jednoznačně, ale pozor, Hanáci dokázali v základní části slávisty třikrát ze čtyř případů porazit, z toho dvakrát v Edenu. Fanoušci jistě ještě v živé paměti mají utkání z poloviny ledna, kdy Slavia ještě na začátku 37. minuty vedla 3:0, ale do kabin se šlo za stavu 3:3 a gólem v poslední minutě pak hosté vyhráli 5:4…

close Čtvrtfinále play off 1. hokejové ligy. zoom_in Dlouhou pauzu, během které se hrálo předkolo play off Slavia vyplnila krátkým soustředěním ve Štiříně, kde se stmeloval kolektiv. „Parta musí držet při sobě, zvlášť před play off. Proto si myslím, že to bylo dobře naplánované a splnilo to svůj účel," pochvaloval si útočník Tomáš Micka, který se do kádru trenérů Razýma se Srdínkem vrátil po pauze zaviněné zraněním.

Ve vyřazovacích bojích rozhodují maličkosti a dají-li do toho hokejisté z Edenu všechno, měli by postoupit do semifinále, ovšem k tomu musí udělat ještě čtyři kroky. Hraje se totiž na čtyři vítězná utkání. Po dnešním a zítřejším střetnutí se série přestěhuje na Hanou na pátek a sobotu.

„Prostějov bude každopádně velmi nepříjemným soupeřem. Moravské týmy jako právě Prostějov mají velkou kvalitu a rozhodně to nebudou lehká utkání," ví trenér Slavie Milan Razým.

„Slavia dokázala, že je velice kvalitním mužstvem. Pro mě měla poměrně dost náladových výsledků, kdy porazila Kladno i Budějovice a pak doma prohrála jednoduchý zápas. Jde o tým, který stabilně sice nepodává standardní výkony, ale je nesmírně zkušený. Určitě chce minimálně do baráže a my jsme si dali jediný úkol, hodně, hodně jim to znepříjemnit a pokud možno je tam ani nepustit," vzkazuje do Edenu prostějovský kouč Kamil Přecechtěl.

close Vzájemné zápasy HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov v základní části sezony 2015/2016. zoom_in

Brankář Hylák: Nesmíme se pobláznit a musíme se vyvarovat výkyvů

close Brankář HC Slavia Praha Alexandr Hylák. zoom_in

Jednou z hlavních opor červenobílého týmu bude bezesporu brankář Alexandr Hylák. „Bude to o tom, abychom na led přenesli zkušenosti a kvalitu, kterou máme, nedělali chyby a hlavně abychom měli stálou výkonnost," odkrývá recept na úspěch.

Jaká je v kabině nálada před hlavní částí sezony?

Dobrá, všichni se na to těšíme. Teď jsme měli trochu delší pauzu, ale zahráli jsme si alespoň ten přátelák proti Klatovům. Doufám, že do série vstoupíme tou šťastnější nohou.

Pauzu jste vyplnili třídenním soustředěním, což nebývá tak běžné. Hlavním úkolem bylo tým ještě více semknout?

To byl hlavní účel. Pro nás se jinak nic nezměnilo, protože jsme trénovali v Edenu, ale byli jsme tři dny spolu a myslím, že to pomohlo. Už jsem to jednou zažil a vím, že taková věc není na škodu. Naopak. Play off bude hodně o týmu a já doufám, že nám to stmelení vydrží co nejdéle.

Jaký bude Prostějov soupeř?

Určitě těžký, každý z těch moravských soupeřů je nepříjemný. Hlavně tou atmosférou, která bude u nich. Myslím, že i k nám přijede hodně lidí z Prostějova, takže ti kluci nebudou mít co ztratit. Pro nás to bude těžká série. Hráli jsme s nimi čtyřikrát, takže víme, co od nich čekat a dobře se na ně připravíme.

Jak jste zmiňoval, tak právě kvůli bouřlivé atmosféře na Moravě bude hodně důležité zvládnout oba domácí zápasy.

Samozřejmě. Začínáme doma, tudíž ty první dva kroky jsou na nás. Pokud ty dva zápasy zvládneme, tak to tam bude… nechci říct snadnější, ale budeme v lepší pozici a my bychom tam jeli s tím, že nemáme co ztratit. V jakékoliv sérii jsou první dva domácí zápasy důležitý.

Jaká bude největší zbraň Slavie v play off? Zkušenost?

Já doufám. Kluků, co už něco odehráli, je tady spousta. Zkušenost a hlavně ta kvalita, kterou v týmu máme. Je to o tom, abychom to přenesli na led, nedělali chyby a hlavně abychom měli stálou výkonnost a nestávalo se nám to, co v základní části, kdy jsme měli výkyvy a super výkony jsme střídali s těmi hodně bídnými. Bojovnost, i za nepříznivého stavu nesmíme skládat zbraně. Prostějov u nás možná bude spoléhat na brejkové situace, hrát zezadu, takže nesmíme bláznit. Musíme pořád věřit a hrát svoji hru. Nesmíme se na začátku pobláznit, to by mohlo být smrtící.

Jak jste nakousl, vyvarovat se výkyvů, to v základní části bylo opravdu časté, že?

Nebudeme si nic nalhávat, sezona byla jak na houpačce. Pokud se takových horších výkonů dokážeme vyvarovat, tak bychom měli být úspěšní.

Proti týmům ze špičky tabulky se navíc hraje lépe, než proti těm z druhé poloviny. Je to o dobývání…

Přesně tak. Čtvrtfinále je vždycky takové nepříjemné. Nešli jsme do toho z prvního druhého fleku, ale druhé třetí čtvrté místo dělilo pár bodů. Všichni víme, od koho se postup očekává, ale pro ty favority to není jednoduché. Ty moravské týmy Přerov, Prostějov, Havířov v základní části uspěly, možná dopadly i lépe, než samy očekávaly, tudíž budou plní elánu a bojovnosti. Je to právě o tom, abychom je v těch prvních dvou zápasech trochu srazili dolů.

Silnou čtyřku tedy nečeká nic lehkého?

Myslím, že určitě ne. Nic proti Ústí, ale Kladno vyfasovalo relativně nejlehčího soupeře, jinak ti ostatní tři jsou velice nepříjemní soupeři.

Hlavní tři trumfy Slavie pro play off?

close Hlavní tři trumfy HC Slavia Praha pro play off. zoom_in

Kliknutím na obrázek ho zvětšíte.

Čtěte také: Slávisté si zpestřili bleskové soustředění také zápasem