Je to už taková sparťanská domácí klasika. Solidní start, snaha vlétnout na soupeře, jenže pak přijde jedna dvě chyby a rázem musí tým dohánět manko. I proti Hanákům potkal mužstvo Uweho Kruppa podobný scénář.

Pražané si v úvodních minutách vytvořili tlak, jenže byla to Olomouc, kdo první skóroval. Hosté pokračovali v trápení domácích i po přestávce a dostali se do tříbrankového vedení. Jedna naděje? Stačilo pár trestů a Sparta vstřelila dva góly. Byla zpět ve hře.

 

„Nemyslím, že jsme začali špatně. Udělali jsme však pár chyb a týmy je trestají. Na druhou stranu jsme se vrátili do zápasu,“ uvedl kapitán Petr Vrána.

A co víc… Právě on zařídil vyrovnávací trefu, na koni tak měla být Sparta. Chyba lávky. Během sto vteřin své naděje definitivně pohřbila. Na další tři slepené góly už byli Pražané krátcí.

Nasazení musí být vyšší

„Před reprezentační pauzou jsme některé zápasy otočili, ale nejde to vždy. Koledujeme si a těžko se nám vrací. Sice jsme dnes vyrovnali, ale Olomouc zas odskočila a už jsme neměli sílu vyrovnat,“ prohlásil Vrána.

Uwe Krupp a jeho družina se tak poprvé musí popasovat s krizí. Dva body z posledních pěti zápasů k ní rozhodně zavdávají. „Říkali jsme si, že nejsme mančaft, který má hráče schopné vymýšlet nějaké super akce. Je třeba tvrdě pracovat, nasazení musí být vyšší,“ burcoval Vrána.

Ani přes výsledkové trápení však zatím paniku nečekejte. „Hokej je občas nahoru dolů. Do dalšího víkendu máme pár dní na zlepšení,“ dodal Vrána.