Střetnutí mezi Spartou a Zlínem mají tradičně náboj, tentokrát se však nezdálo, že by se mělo dít něco mimořádného. Berani na ledě vládli a domácí spíše už jen čekali na spásný závěrečný hvizd rozhodčího.

Jenže když se necelou minutu před koncem vydala na své poslední střídání čtvrtá formace, od začátku to tak nějak „smrdělo“. Sill a jeho parťáci dohrávali soupeře, došlo na pár seknutí a celá pasáž směřovala k nevyhnutelnému.

Tvrdá rána pěstí

Gólman Sedláček přikryl dvě sekundy před koncem puk a do brankoviště se hrnula letka v rudých dresech. Kanadští tvrďáci Sill a Delisle si okamžitě hledali sparingpartnera na závěrečný taneček, ale v hlavní roli byl Jiří Černoch.

Domácí útočník si vybral za protivníka Daniela Gazdu, jenže tomu se do bitky příliš nechtělo. Černoch se ale i tak nerozpakoval a zlínského obránce nečekaně udeřil pěstí. „Spoluhráči říkali, že mu dal takzvaně na držku. Rozhodčí prý vše viděli a dali to do zápisu, tak doufám, že si ten kluk pár zápasů nezahraje,“ prohlásil Sedláček.

I trenéři si mezi sebou měli co říct. „Mrzí nás, že zápas skončil nesmyslnou zákeřností, což byla kaňka na celém zápase. Tohle k hokeji nepatří. Už jen podle skladby hráčů ze strany soupeře tam byl asi určitý záměr,“ nebral si servítky trenér Beranů Robert Svoboda.

Sparťanům se vyřčená obvinění příliš nezamlouvala. „Přijde mi nedůstojné na úrovni extraligy, aby někdo obviňoval trenéra soupeře, že poslal hráče na led s takovým cílem. Žádný takový pokyn na milion procent nepřišel. Přijde mi nechutné se o tom vůbec bavit,“ opáčil asistent Jaroslav Nedvěd.

Příští vzájemné zápasy tak zřejmě ještě přinesou zajímavou podívanou.