Gól, který je v konečném účtování může hodně mrzet. „Je to další zápas, který jsme ztratili chvíli před koncem," řekl útočník Tomáš Vlasák v rozhovoru s novináři. Právě on se pak stal hrdinou nájezdů, když druhý bod navíc zajistil svému týmu parádním blafákem. „Pořád nás alespoň ten druhý bod udržel ve hře. Nezbývá nám nic jiného, než vyhrát v Chomutově. A když se to povede, jsme s nimi bodově stejně."

Piráti tabulku vedou s 19 body, druhá Olomouc jich má 17, Slavia ještě o bod méně. České Budějovice s osmi body už jsou ze hry. V případě úterní výhry Olomouce by už byla situace Slavie hodně kritická. „Věděli jsme, že si pro ten druhý bod musíme dojít. Naštěstí se povedlo alespoň to. Kdybychom prohráli, ta šance už byla jen minimální," uvedl Vlasák.

Velký nápor na psychiku

Držitel zlatého hattricku ze světových šampionátů 1999 až 2001 připustil, že vypjatá baráž je velkým náporem na psychiku. „Je mi čtyřicet, mám něco za sebou, ale takhle psychicky těžké třeba play off není. Je to tam na krev, ale když vypadnete, nic se neděje. Tohle je ale na hlavu hodně těžké. Kdo to nezažil, tak asi neuvěří," prohlásil Vlasák, jenž před dvěma lety slavil titul s Plzní.

Na začátku úterního duelu se přitom zdálo, že Slavia vykročila za třemi body. Pokud by je získala, měla by na Olomouc bod k dobru. „První třetina se nám povedla. Jen škoda, že se nám nepovedlo navázat v té druhé, která byla z naší strany trošku slabší. Pak jsme to ve třetí třetině trošku zmáčkli, ale bohužel jsme nevyhráli za tři body," řekl útočník Jakub Sklenář.

Po jeho trefě šli Pražané v 51. minutě do vedení 2:1. Ani to však neudrželi. „Je to škoda, že si to necháme takhle utéct nějakých 50 vteřin před koncem. Ale to je hokej, to se někdy stává. Bereme i ty dva body, pořád máme o co hrát a teď musíme jet do Chomutova vyhrát. Určitě pořád žijeme a dáme do toho všechno, abychom zbývající dva zápasy vyhráli a extraligu udrželi," uvedl Sklenář.

Čtěte také: Slavia udolala v baráži Olomouc 3:2 v nájezdech, rozhodl Vlasák