„Vojta Mozík je velice kvalitní bek, hrál spoustu let v prestižních evropských soutěžích, to hovoří za vše. Ještě více zpevní naši defenzivu,“ těší šéfa sportovního úseku Sparty Tomáše Divíška. "Má zkušenosti z reprezentace, celkově má spoustu zkušeností, vyhrál extraligu i Ligu mistrů. Věřím, že bude přínosem," přeje si sportovní manažer klubu Jaroslav Hlinka.

Jak bylo zmíněno, do české nejvyšší soutěže se vrací po osmi sezonách v zahraničí. A zažil toho opravdu hodně! V roce 2015 odešel zkusit štěstí do zámoří. Výborně si vedl v dresu Albany Devils, farmě New Jersey, za hlavní tým nastoupil v sedmi zápasech.

David Tomášek se loučí se Spartou a míří do Švédska.
Hokejisté Sparty přišli o Tomáška, získali ale zvučnou posilu do obrany

Poté se vrátil do Evropy. Dva roky působil v KHL v dresu moskevského klubu Vityaz, odskočil si do švédského Färjestadu, aby se vrátil do KHL v čínském týmu Kunlun, přes Vladivostok pak nabral směr opět Švédsko, poslední sezonu a půl působil v Rögle.

Obránce Vojtěch Mozík, nová posila hokejové Sparty.Obránce Vojtěch Mozík, nová posila hokejové Sparty.Zdroj: HC Sparta Praha / Jakub PláteníkRoli hrálo to, že je rodilým Pražákem a chtěl se vrátit domů. "Hodně velkou roli," přiznává. "Bydlíme tady už poslední tři roky, sice pouze přes léto, protože v sezoně jsme žili v zahraničí, ale mám tady rodinu, takže to opravdu hrálo velkou roli. Hodně jsme se nacestovali. Z tohoto hlediska to pro nás bude velká pozitivní změna, na kterou se hodně těším," dodává.

Tipsport extraliga, 1. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha
Prvoligová zkouška i zahraniční soupeř. Spartu čeká sedm přípravných duelů

Dalším důvodem byla osoba trenéra Miloslava Hořavy. "Je to velká ikona českého hokeje, bývalý skvělý obránce. Mluvili jsme spolu už dříve a byl to pro mě jeden z důležitých argumentů, proč si vybrat právě Spartu," vysvětluje Mozík.

Přál si nastupovat v dresu číslo 27, ale to ve sparťanské kabině patří Ostapu Safinovi. Výměna prý ale bude možná. "Nebudu to mít levné," směje se nová sparťanská posila.