Kořenář se ukázal ve Slavii poprvé. Gólman, který za poslední dvě sezony odchytal 12 zápasů v NHL, má do Edenu vyřízené střídavé starty.

Z počátku to ale na jasnou záležitost vůbec nevypadalo. Slávisté byli pod velkým tlakem aktivně hrajících hostů a často se nemohli dostat z vlastního pásma. Ale odolali a těsně před koncem první části se se štěstím, ale perfektně, trefil Šmerha. Hosté se chtěli rychle vrátit do zápasu, ale krátce po změně stran se poprvé od října loňského roku trefil Strnad a rázem byly karty rozdány úplně jinak.

Definitivní  zlom zápasu přinesla třetí část. Tříbrankový náskok zařídil Žejdl, poté se podruhé v zápase trefil Šmerha a vzápětí si připsal svůj premiérový gól Křepelka.

Ohlasy připravujeme…

Slavia – Prostějov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 19. Šmerha (Szathmáry, Žejdl), 24. Strnad (Mrňa, Labuzík), 44. Žejdl (Kulda), 51. Šmerha (Mrňa, Všetečka), 52. Křepelka. Rozhodčí: Jaroš, Valenta – Beneš, Horažďovský. Vyloučení 3:6. Využití 1:0. Diváků: 661.

Slavia: Kořenář – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák, Szathmáry, Němeček – Všetečka, Žejdl, Kulda – Šmerha, Kern, Brož – Mrňa, Labuzík, Strnad – Stehlík, Havrda, Simon.